Fizjodyspensery implantologiczne

Fizjodyspensery implantologiczne

W tej kategorii znajdują się urządzenia protetyczne mające zastosowanie w każdym gabinecie stomatologicznym, jak również w laboratorium. Unity chirurgiczno – implantologiczne zwane Fizjodyspenserami implantologicznymi to urządzena używane w implantologii oraz chirurgii, umożliwiające bezpieczne przeprowadzanie zabiegów wszczepiania implantów zębowych. Zapewniają maksymalną precyzję zabiegów rekonstrukcyjnych. Służą do przygotowania podłoża pod implant, może być również stosowany do gwintowania otworów i wkręcania implantów. Dostępne w naszym asortymencie Fizjodyspensery implantologiczne pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 2

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Implantmed SI-923

Cena 16 800,00 zł

Fizjodyspensery implantologiczne – zastosowanie

Fizjodyspenser stał się standardowym wyposażeniem profesjonalnego gabinetu. Stosowany w celu przygotowania kości dla implantu, gwintowania otworów i wprowadzania implantu do kości. Jego zastosowanie nie ogranicza się jednak tylko do implantologii, ale również towarzyszy specjalistą w wielu zabiegach chirurgicznych, gdzie wspomagają podstawowe narzędzia chirurgiczne. Fizjodyspensery implantologiczne mają szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. Służy nie tylko do resekcji wierzchołka, osteotomii, czy trepanacji wyrostka zębodołowego, ale także do modelowania i wygładzania kości oraz implantacji wszczepów zębowych. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

Charakterystyka fizjodyspenserów implantologicznych

W standardowych fizjodyspenserach stosowanych podczas zabiegów, podobnie jak np. w wysokiej jakości końcówkach stomatologicznych, istnieje możliwość regulacji prędkości obrotów końcówki, regulacji momentu obrotowego, regulację poziomu chłodzenia końcówki, określenie kierunku obrotów czy wybór programu przeznaczonego dla określonej procedury zabiegowej. Niektóre fizjodyspensery zaopatrzone są w sterownik nożny, który pozwala na regulację parametrów zabiegu bez używania rąk. Stacja zasilająca przeważnie wyposażona jest w mechanizm zabezpieczenia mikrosilnika przed uszkodzeniem w wyniku przeciążenia. W przypadku wykrycia obciążenia wiertła momentem obrotowym większym niż zadanym, trwającego więcej niż 3 sekundy - silnik zostaje automatycznie odłączony. Za pomocą sterownika można wybrać program, który jest przeznaczony do określonego rodzaju zabiegu: opracowania łoża implantu, wprowadzenia maszynowego implantu czy dokręcenia łącznika.