Artykuły do higieny jamy ustnej

Systematyczna higiena jamy ustnej stanowi podstawę odpowiedniej profilaktyki i ochrony zębów przed niepożądanymi skutkami rozwoju bakterii. Codzienne szczotkowanie to rytuał oraz nawyk, który jednak nie wystarczy, aby utrzymać piękny i zdrowy uśmiech. Codzienna profilaktyka stanowi podstawę zdrowej jamy ustnej. Dbanie o higienę jamy ustnej zapobiega próchnicy, chorobom przyzębia, a także pomaga w leczeniu już istniejących chorób. W tej kategorii znajdziemy produkty takie jak szczoteczki do zębów, pasty, nici dentystyczne oraz płukanki. Każdy element powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Dostępne w naszym asortymencie produkty i materiały do higieny jamy ustnej pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Odpowiednio wyselekcjonowane produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 788,00 zł

Produkty: 127

Jak należy dbać o higienę zębów w warunkach domowych?

Dbanie o higienę zębów w warunkach domowych opiera się na szczotkowaniu zębów i języka minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem oraz na nitkowaniu oraz płukaniu jamy ustnej odpowiednio dobranym płynem. Przy wyborze szczoteczki należy zwrócić uwagę na budowę części pracującej, sposób użycia oraz twardość włosia. Szczotkowanie zapobiega próchnicy pierwotnej, ale również przeciwdziała powstanie próchnicy wtórnej, np. wokół wypełnień czy protez. Dla dorosłych pacjentów przeznaczone są szczoteczki wielopęczkowe. Szczoteczki jednopęczkowe przeznaczone są do delikatnego szczotkowania przestrzeni międzyzębowych, a także do zębów z założonymi zamkami ortodontycznymi. Szczoteczki dzielą się również na te o włosiu twardym, średnio twardym i miękkim. Istnieją również o włosiu super miękkim specjalnie przeznaczone do implantów. Dodatkowo ze względu na sposób użycia szczoteczki do zębów dzielą się na elektryczne i tradycyjne manualne.

Charakterystyka past do zębów stosowanych w codziennej higienie jamy ustnej

Pasty do zębów stanowią bardzo istotny element codziennej higieny jamy ustnej. Zawarte w nich substancje optymalizują mechaniczne usuwanie płytki bakteryjnej i osadów. Pasty do zębów różnią się między sobą stopniem ścieralności oraz zawartością fluoru. Ze względu na różnorodność składu mogą mieć działanie bakteriobójcze lub bakteriostatyczne, mogą ograniczać osadzanie kamienia nazębnego, łagodzić stany zapalne w obrębie dziąseł, mieć efekt rozjaśniający szkliwo lub znosić nadwrażliwość. Skład past do zębów można podzielić na następujące grupy: substancje polerujące, substancje ścierne, środki smakowe, pieniące, zagęstniki, środki konserwujące i bakteriostatyczne oraz substancje czynne biologicznie. Dodatkowo pasty mogą zawierać: związki fluoru, triklosan lub chlorheksydynę czy zioła. Wśród past osobną grupę tworzą pasty do znoszenia nadwrażliwości. Działanie takich past polega na zmniejszeniu wpływu czynników zewnętrznych przez zmniejszenie wrażliwości nerwów lub obturacji kanalików zębinowych.