Lista produktów marki Polintech

Oferta produktowa POL-INTECH

Oferta obejmuje szereg produktów, instrumentów oraz ręcznych narzędzi stomatologicznych, w tym części oraz akcesoria do urządzeń stomatologicznych i protetycznych, zarówno dla dentystów, jak i techników dentystycznych, zapewniających optymalną pracę gabinetów oraz laboratoriów stomatologicznych. Są to m.in. Pędzelki do bondingu, formówki, nakładacze i zgłębniki, rękojeści, rozwieraki, artykulatory, kleszcze, nożyczki czy kompozyty chemoutwardzalne. Obecnie w wielu krajach, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Pol-Intech w zakresie dostarczanych produktów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Paski ścierne, Alpha-Dent, Koferdam płynny czy karpule do aplikacji znieczulenia miejscowego.

Produkty: 75

POL-INTECH

Firma Pol-Intech została założona w  1988 roku i jest obecnie wiodącym producentem ręcznych narzędzi stomatologicznych oraz czołowym importerem i dystrybutorem wyposażenia dla stomatologii i protetyki Firma opatentowała i wprowadziła innowacyjny produkt jakim jest końcówka pętlowa do ściągania mostów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie w krajach Europy Zachodniej. Wynalazek ten pozwolił na dynamiczny rozwój Spółki.

Jakie są najczęściej wybierane produkty POL-INTECH? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Pol-Intech możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Alpha-Dent oraz EDTA Sure-Prep. Alpha-Dent to chemoutwardzalny kompozyt zawierający 63% objętościowo nieorganicznego wypełniacza nieprzenikalnego dla promieni RTG o rozmiarach ziaren od 0.04 do 15 mikronów. Dzięki idealnym właściwościom mechanicznym wykazuje wysoką wytrzymałość na ściskanie i niską sorpcję wody. EDTA Sure-Prep to preparat ułatwia opracowywanie i oczyszczanie kanałów korzeniowych, a także usuwanie pozostałości miazgi. Dodatkowo przyspiesza odwapnianie zębiny, a dzięki zawartości substancji poślizgowych usprawnia pracę za pomocą narzędzi kanałowych.