Koferdamy i rozwieraki

We współczesnej stomatologii kładzie się coraz większy nacisk na ograniczenie dostępu śliny do leczonego zęba. Dotyczy to zarówno leczenia próchnicy i wypełnienia zęba materiałem wypełnieniowym po opracowaniu ubytku, jak i leczenia kanałowego. W stomatologii często wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria, które następnie mają swoje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych. Koferdamy i rozwieraki używane są do odizolowania miejsca wykonywania zabiegu. Koferdam stosowany jest do ochrony pola zabiegowego przed dostępem wilgoci w czasie zabiegu. Rozwieraki pozwalają skutecznie odsłonić pole zabiegowe, utrzymując jednocześnie język, usta i policzki pacjenta. Dostępne w naszym asortymencie koferdamy i rozwieraki pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Niezbędne arkusze koferdamu i odpowiednie dla nich rozwieraki znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 13,00 zł - 1 886,00 zł

Produkty: 96

Charakterystyka koferdamów stomatologicznych

Koferdamy stomatologiczne to cienkie arkusze naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej, którego używa się w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. Koferdam służy do ochrony całego obszaru od krwi, tkanek, śliny i innych płynów. Uniemożliwia połknięcie lub przedostanie się do dróg oddechowych pacjenta: leków, narzędzi i usuwalnych tkanek zęba. Charakteryzują się dużą rozciągliwością, a jednocześnie jest bardzo odporna na rozdarcie. Guma, z którego jest on wykonany, występuje w różnych kolorach, krojach i grubościach, smaku i zapachu. Rozwierak składa się z metalowej lub plastikowej ramki, która umożliwia rozciągnięcie płachty gumy, metalowych klamer, służących do mocowania gumy na zębach, kleszczy, czyli szczypiec do mocowania klamer na zębie. Kolejne elementy to dziurkacz, którym wycina się w gumie otwory na poszczególne zęby. Dodatkowe elementy utrzymujące i izolujące to nić dentystyczna, gumki widget oraz płynny koferdam.

Czym charakteryzują się rozwieraki stomatologiczne ?

Rozwieraki stomatologiczne to narzędzie pomocnicze odciągające wargi i policzki, aby zapewnić lepszą widoczność i wygodny dostęp do pola zabiegowego podczas zabiegów stomatologicznych, zapewniając przy tym także względną suchość pola operacyjnego.  Ponadto ułatwia kontrolę wilgotności w obrębie jamy ustnej. Charakteryzuje się znaczną giętkością i elastycznością w każdej płaszczyźnie, zapewniając pacjentowi komfort. Rozwieraki pomagają w utrzymaniu otwartych ust. Są odpowiednie do zabiegów aplikacji systemów wiążących  i materiałów złożonych oraz do fotografii klinicznej. Rozwierak dentystyczny można stosować z powodzeniem u pacjentów z uczuciem dyskomfortu po założeniu koferdamu, cierpiących na silne nudności, silnie zaciskających wargi czy podczas wybielania zębów. Rozwieraki muszą być sterylizowane po każdym użyciu. Nadają się do sterylizacji w 134 stopniach Celsjusza. Zaleca się, aby przed sterylizacją korzystać z produktów do dezynfekcji instrumentów stomatologicznych , co pozwoli na przygotowanie do sterylizacji w autoklawie.