Materiały na protezy zębowe

Materiały na protezy ruchome

W protetyce wykorzystywany jest szeroki asortyment produktów do stworzenia funkcjonalnej oraz odpowiedniej protezy ruchomej dla pacjenta. Współczesna stomatologia oferuje protezy różniące się między sobą zastosowanym do ich wykonania materiałem. W tej kategorii znajdują się takie produkty jak  zęby akrylowe przeznaczone do wszelkich rodzajów protez ruchomych, woski modelowe, akryle, łyżki światło utwardzalne, izolatory, silikony, szelaki, farby do charakteryzacji, a także siatki, druty, łuki oraz akcesoria do wykonania protez ruchomych. Wszystko, co niezbędne do wykonania protezy ruchomej. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Starannie wyselekcjonowane produkty z naszej oferty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 2 546,00 zł

Produkty: 182

Czym charakteryzuja się protezy ruchome ?

Protezy ruchome to uzupełnienia, które nie są przytwierdzone na stałe do kości lub innych zębów tak jak np. implanty, mosty czy korony. Każdy rodzaj protezy ruchomej pacjent może wyjąć samodzielnie i poddać zabiegom higienicznym. Ten rodzaj protezy przeznaczony jest zarówno dla osób, które posiadają ubytek jednostkowy zębów, jak i dla osób, które cierpią na całkowite bezzębie. Wykonanie protezy wymaga zwykle co najmniej czterech wizyt u stomatologa. W przypadku całkowitego bezzębia można przystąpić do wykonania wycisku z górnej i dolnej szczęki. Polega to na przyłożeniu do dziąseł metalowych łyżek wypełnionych plastyczną masą, w której odciska się kształt szczęki. Na podstawie uzyskanego odlewu zębów protetyk może wykonać niezbędne pomiary. Kolejnym krokiem jest dobranie koloru uzębienia i jego wysokości. Następny etap obejmuje przymiarkę protezy próbnej, a po akceptacji pacjenta można przystąpić do wykonywania docelowego uzupełnienia.

Rodzaje protez ruchomych

Do uzupełnień ruchomych natomiast zaliczają się protezy akrylowe, które dzielą się na częściowe i całkowite. Są one w całości wykonane z akrylu, który imituje zarówno kolor i budowę dziąseł, jak i zęby pacjenta. Protezy akrylowe to ekonomiczna wersja uzupełnień protetycznych. Kolejną grupą wykonywanych protez to protezy szkieletowe - wykonane na podbudowie metalowej opierająca się zarówno na zachowanych zębach pacjenta, jak i na wyrostkach zębowych, śluzówkach. Dzięki klamrom oraz cierniom stabilnie utrzymują się w jamie ustnej pacjenta. Następną grupą są protezy wykonane z tworzyw elastycznych. Tworzy się je z elastycznych materiałów takich jak nylon, acetal, acron, FJP, dentaflex. Do zalet protez elastycznych można zaliczyć wysoką estetykę, którą osiągnięto przez brak widocznych klamer i możliwość dopasowania kolorystycznego do naturalnego uzębienia pacjenta. Dodatkowo wykluczenie metalowych klamer eliminuje metaliczny posmak w ustach.