Akcesoria i materiały do modelowania

W tej kategorii produktów znajdują się akcesoria i materiały protetyczne do modelowania wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. silikony addycyjne do odwzorowania dentyny dziąsłowej, do powielania modeli przy wszystkich pracach protetycznych, masa agarowa do powielania modeli, druty i przęsła woskowe czy szeroki wybór wosków wykorzystywanych w pracach dentystycznych do tworzenia odlewów, modelowania, wykonywania wycisków, ułatwiających również pracę przy rejestracji zwarcia z zastosowaniem odpowiednich produktów do rejestracji. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria i materiały do modelowania pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 29,00 zł - 520,00 zł

Produkty: 69

Jak wygląda proces powielania modelu protetycznego?

Rozpoczynając pracę przy powielaniu modelu, należy wyjąć gipsowy wzór z wody i osuszyć go sprężonym powietrzem. Model musi być więc nasączony, ale nie mokry. Następnym etapem jest umieszczenie modelu w puszce do powielania modeli. Model należy umieścić dokładnie na środku podstawki puszki tak, aby odległość modelu od ścianek była równa we wszystkich kierunkach. Odmierzoną bazę silikonową i katalizatora wlewamy do mieszadła próżniowego, a zabezpieczoną całość podłączamy do urządzenia zwanego mieszadłem próżniowym i uruchamiamy proces mieszania masy. Silikon gotów jest do zalewania puszki w momencie powstania jednolitej oraz jednokolorowej masy w pojemniku. Kolejnym etapem powielania modelu w silikonie jest zalanie puszki masą. Silikon należy wlewać cienkim strumieniem do puszki  tak długo, aż pokryte zostaną wszystkie elementy modelu.

Charakterystyka wosków dentystycznych

Woski dentystyczne możemy podzielić na trzy grupy. W Woskach modelowych wyróżniamy: modelowy (czerwony, różowy, żółty, biały). Wosk używany do formowania płyty protezy, a także Wosk odlewowy (zielony, czarny, granatowy). Kolejną grupą są Woski pomocnicze: Wosk typu pudełkowego i woski użytkowe, Wosk kleisty (żółty), Wosk do pobierania wycisków czynnościowych, Wosk do ustalania zwarcia. Ostatnią grupą są Materiały wyciskowe: Wosk korekcyjny, Wosk zgryzowy. Woski powiększają swoją objętość ze wzrostem temperatury, kurczą się, gdy temperatura spada. Woski mają najwyższy współczynnik rozszerzalności termicznej ze wszystkich materiałów stomatologicznych. W dolnym zakresie temperatur część składników ulega upłynnieniu, wosk ma wówczas pewną plastyczność. Wraz ze wzrostem temperatury coraz więcej składników ulega upłynnieniu, wosk staje się płynny.