Pozostałe narzędzia

W tej kategorii znajdują się instrumenty i  stomatologiczne takie jak wykorzystywane w zakresie stomatologii zachowawczej zarówno dla dentystów, jak i techników dentystycznych, zapewniających optymalną pracę gabinetów oraz laboratoriów stomatologicznych. Są to m.in. pęsety stomatologiczne, zgłębinki oraz upychadła o różnych kształtach, łyżki wyciskowe do bezzębia, braków częściowych czy skrzydłowych. Ofertę uzupełniają również nożyki do wosku, szczoteczki międzyzębowe, formówki, instrumenty do odbudowy punktu stycznego, kleszcze do koferdamu czy strzykawki z aspiracją ręczną. Dostępne w naszym asortymencie narzędzia i instrumenty pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości narzędzia znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 11,00 zł - 3 926,00 zł

Produkty: 75

Charakterystyka narzędzi i instrumentów diagnostycznych

Niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego w narzędzia oraz instrumenty stomatologiczne. Specjaliści analizując wykonywane zabiegi czy procedury, mogą w prawidłowy sposób poszerzać wyposażenie. Coraz częściej stomatolodzy decydują się na użycie narzędzi i instrumentów jak najbardziej uniwersalnych - dwustronnych. Narzędzia diagnostyczne stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego i używane są niemal podczas każdej wizyty w celu przeprowadzenia podstawowych badań. Stosowane narzędzia i instrumenty to między innymi zgłębniki, nakładacze, upychadła zakończone rozwartokątną lub sierpowatą ostrą końcówką pracującą. Służą również jako sonda stomatologiczna do wykrywania ubytków u pacjentów. Podczas badania pacjenta stomatolog bada gładkość i spoistość tkanek twardych zęba, stopień wrażliwości na bodźce zewnętrzne i mechaniczne. Używane są także do badania stopnia utwardzenia wypełnień i przylegania do tkanki zęba.

Sondy periodontologiczne – rodzaje i cechy charakterystyczne

Sondy periodontologiczne można podzielić na: sondy tradycyjne (posiadają różną kalibrację, są zakończone kulką lub mają ostre zakończenie), sondy ciśnieniowe, sondy elektroniczne oraz sondy plastikowe. Sondę należy wprowadzić do kieszonki na głębokość oporu stawianego przez dno kieszonki. Zaleca siła nacisku to 0,20 – 0,25 N. Pomiar dla każdego zęba dokonuje się osobno – od strony policzkowej, językowej oraz w częściach korony: bliższej, dalszej i środkowej. Odczyt wartości pomiaru klinicznego zależy od kilku czynników: rzeczywistej odległości brzegu dziąsła od dna, użytej siły sondowania, średnicy końcówki sondy, od rodzaju i kalibracji periodontometru. Jedna z najpowszechniej znanych sond to sonda WHO, która ma zastosowanie w wykrywaniu krwawienia, odczycie obecności kamienia nad- i poddziąsłowego oraz wykryciu obecności patologicznych kieszonek przyzębnych różnych rozmiarów.