Rękawy do sterylizacji Primadent - niebieskie 75 mm x 200 m
- -10,00 zł
Rękawy sterylizacyjne są jednymi z najczęściej używanych materiałów w branży medycznej, które zarazem muszą spełniać szereg standardów sanitarnych. Wiele z przyrządów mających kontakt z pacjentem jest wielokrotnego użytku, przez co wymagają one regularnej sterylizacji. Rękawy i inne opakowania sterylizacyjne muszą więc zarówno swobodnie przepuszczać czynnik sterylizacyjny wykorzystywany do odkażania narzędzi, jak i jednocześnie chronić je przed zanieczyszczeniem i skażeniem w trakcie przenoszenia i magazynowania po przeprowadzonym procesie sterylizacji. Rękawy to popularny rodzaj opakowań sterylizacyjnych, a w naszej ofercie znajdują się różne ich warianty - w zależności od rozmiaru, grubości czy rodzaju materiału, z którego zostały wykonane. Dostarczamy opakowania od renomowanych producentów, zapewniając wysoką jakość i bezpieczeństwo.
Produkty: 37
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Aby spełniać swoje zadanie opakowania sterylizacyjne muszą zarówno umożliwiać odkażenie znajdujących się wewnątrz nich narzędzi stomatologicznych, jak i zabezpieczać je przed możliwym zanieczyszczeniem w okresie przechowywania pomiędzy procesem a ponownym ich użyciem. Najczęściej wykorzystywanym obecnie czynnikiem sterylizacyjnym jest para wodna, więc tworzywo z którego wykonane są rękawy sterylizacyjne musi być zarówno zarówno w pełni dla niej przepuszczalne, jak i wytrzymałe oraz odporne na wysoką temperaturę i wilgotność. Aby spełnić te wymagania rękawy najczęściej wytwarzane są z tworzywa stanowiącego połączenie papieru medycznego (lekkiego, ale zarazem wytrzymałego na rozerwanie) oraz wielowarstwowej przezroczystej folii. Pozwala to na zabezpieczenie przyrządów przed skażeniem, przepuszczanie pary wodnej, jak i identyfikację przedmiotu znajdującego się wewnątrz opakowania sterylizacyjnego.
Rękawy sterylizacyjne papierowo-foliowe doskonale sprawdzają się w placówkach medycznych, które regularnie korzystają z różnorodnych instrumentów o zróżnicowanych wymiarach. Rozmiar opakowania sterylizacyjnego jest każdorazowo dobierany przez użytkownika do przyrządu, który wymaga czyszczenia i odkażenia. Odpowiednio dobrany pakiet musi zostać zamknięty termicznie za pomocą zgrzewarki, co gwarantuje nie tylko pewność, ale także trwałość zabezpieczenia całego zestawu, przygotowanego do procesu sterylizacji. Pozwala to na wygodne i szybkie tworzenie większej ilości pakietów do narzędzi różnej długości, szczególnie jeśli występują znaczące różnice w rozmiarach czyszczonych narzędzi. Każdorazowe dopasowanie długości pozwala również zaoszczędzić ilość opakowania oraz zmniejszyć ilość odpadów tworzonych w trakcie pracy.
Aby uniknąć możliwych uszkodzeń opakowania do sterylizacji, przed włożeniem do niego narzędzi warto zabezpieczać ich ostre końcówki wykorzystując specjalne osłonki. Rękawy do sterylizacji powinno się napełniać maksymalnie do 2/3 objętości, pozostawiając przy tym 2-3 centymetry odstępu od miejsca planowanego zgrzewu. Przed zamknięciem pakietu należy usunąć z niego nadmiar powietrza. W trakcie procesu sterylizacji zaleca się korzystanie z instrukcji dostarczonej przez producenta sterylizatora. W razie uszkodzenia pakietu w trakcie przenoszenia bądź przechowywania należy traktować znajdujący się wewnątrz przyrząd za niesterylny. Dokładne przestrzeganie procedur sterylizacyjnych gwarantuje skuteczne usunięcie wszelkich drobnoustrojów, przy jednoczesnym odpowiednim zabezpieczeniu narzędzi, co jest kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa pacjenta oraz personelu medycznego oraz przyczynia się do przedłużenia trwałości przyrządów.