Farby i podbarwiacze do ceramik
W tej kategorii znajdują się farby i podbarwiacze do ceramik protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratoriach protetycznych. Są to m.in. systemy przeznaczone do malowania w kolorze i charakteryzacji monolitycznych lub minimalnie zredukowanych policzkowych podbudów dentystycznych wykonanych z dwutlenku cyrkonu, lub dwukrzemianu litu. W kategorii znajdziemy również materiały ceramiczne na bazie skalenia, dostępne w konsystencji gotowej do użycia. Złożone z drobnych cząstek ceramicznych, trójwymiarowe pasty charakteryzujące dodają głębi koloru i realistycznej przezierności monolitycznym uzupełnieniom. Dostępne w naszym asortymencie farby i podbarwiacze do ceramik pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 46
Charakterystyka farb i podbarwiaczy do ceramik
Szeroka gama kolorów farbek pozwala na łatwe dopasowanie uzupełnień czy podbudów protetycznych przez specjalistów. Wykorzystywane jest wiele systemów przeznaczonych do barwienia glazury czy do spersonalizowanego barwienia, jak i charakteryzowania zębów ceramicznych oraz wewnętrznej charakterystyki laminowanej ceramiki. W gabinetach i pracowniach stosowane jest również wiele materiałów jak pasty dodające głębi koloru i realistycznej przezierności monolitycznym uzupełnieniom, pasty do nadawania odbudowom wysokiego połysku czy pasty umożliwiające późniejszą modyfikację odcieni na powierzchni wypalanej odbudowy ceramicznej. Kategorię uzupełniają systemy przeznaczony do malowania w kolorze i charakteryzacji monolitycznych lub minimalnie zredukowanych policzkowych podbudów dentystycznych wykonanych z dwutlenku cyrkonu, lub dwukrzemianu litu.
Jakie wyróżniamy rodzaje materiałów ceramicznych?
Współczesne materiały ceramiczne stosowane w protetyce można podzielić na dwie grupy, pierwszą stanowią ceramiki wielofazowe z dużym udziałem fazy szklanej, a drugą materiały bez fazy szklanej. Ceramikę z fazą szklaną możemy podzielić na: Ceramikę skaleniową na bazie krzemianu glinu z użyciem szpatu polnego, która używana jest do wykonywania licówek na słupkach z masy ogniotrwałej lub folii platynowej, licowania uzupełnień czy frezowania licówek. Następna to ceramika leucytowa na bazie glinokrzemianu potasu z użyciem leucytu używana do wykonywania pojedynczych koron, wkładów i licówek z bardzo dobrą adaptacją brzeżną. Ceramika dikrzemowo-litową na bazie dikrzemianu litu jest używana do wykonywania licówek i wkładów na słupkach z masy ogniotrwałej, licowania podbudów metalowych i ceramicznych. Ceramikę szklaną na bazie fluoroaminy czterokrzemowej znajduje zastosowanie w wykonywaniu licówek, wkładów i pojedynczych koron w odcinku przednim.