Mieszalniki laboratoryjne
W ofercie sklepu Meditrans znajdziesz różnorodne mieszalniki, kluczowe dla efektywnej pracy w gabinecie dentystycznym. Te specjalistyczne urządzenia są niezastąpione podczas pracy z masami wyciskowymi, alginatami oraz innymi materiałami w kapsułkach, umożliwiając szybką i precyzyjną manipulację protetycznymi materiałami. Mieszalniki do mas wyciskowych są nie tylko narzędziem ułatwiającym praktykę dentystyczną, ale także gwarantującym doskonałą konsystencję materiałów oraz eliminację pęcherzyków powietrza. Niektóre z tych urządzeń wyposażone są dodatkowo w funkcję dozowania odpowiedniej ilości materiału, co dodatkowo zwiększa precyzję i komfort pracy. W naszym asortymencie znajdziesz mieszalniki laboratoryjne renomowanych producentów, które gwarantują nie tylko niezawodność, ale także trwałość i wysoką jakość wykonania.
Produkty: 4
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Charakterystyka mieszalników do mas wyciskowych
Urządzenia do mas wyciskowcyh to ogromne ułatwienie w pracy każdego dentysty. Są to urządzenia do mieszania alginatów oraz gipsów, a także do mas silikonowych typu A. Mieszalniki sprawiają, że masa jest jednolita o wysokiej jakości i bez pęcherzyków powietrza. Automatyczne mieszanie gwarantuje wykonywanie precyzyjnie dopasowanych uzupełnień. Przezroczysta osłona z tworzywa sztucznego umożliwia przeglądanie zarówno używanego materiału, jak i poziomu pozostającego w naboju. Wyciskanie wszystkich typów materiałów wyciskowych jest higieniczne i czyste, a wymiana pojemników i końcówek mieszających jest łatwa. Przy napełnianiu łyżek wyciskowych nie występuje ryzyko zakażenia krzyżowego. Wybrane modele pozwalają dozować odpowiednią ilość materiału, co zwiększa ekonomiczność w pracy specjalisty oraz personelu gabinetu stomatologicznego.
Czym powinny charakteryzować masy wyciskowe?
Wyciski są nieodzownym elementem wykonywania koron, mostów, licówek czy protez ruchomych, a także podczas dopasowywania aparatów ortodontycznych do uzębienia. Dobrą masę wyciskowa wyróżnia się: dokładnością – zdolnością do odwzorowania szczegółów pola protetycznego, odpornością na rozrywanie szczególnie w trudnych rejonach, np. w kieszonkach dziąsłowych, łatwością usuwania z jamy ustnej, stabilnością wymiarów, a także optymalnymi właściwościami hydrofilnymi. Powinna mieć też przyjemny smak, zapach i estetyczny kolor. Materiały tych mas oznacza się również w zależności od konsystencji. Tymi oznaczeniami są: putty body, heavy body (konsystencja kitu), regular body (gęsta pasta), light body (posiadająca konsystencję płynu). Odpowiednie dopasowanie masy wyciskowej stanowi podstawę do odwzorowania struktury jamy ustnej – repliki uzębienia. Podstawowy podział materiałów wyciskowych wyróżnia materiały elastyczne i nieelastyczne.