Akcesoria i sprzęt dentystyczny

Akcesoria Dentystyczne

W tej kategorii znajdują się akcesoria stomatologiczne takie jak koferdamy i rozwieraki, aplikatory i pędzelki, bloczki, płytki i pojemniki do mieszania, pistolety i podajniki, pojemniki na odpady, końcówki mieszające, paski, formówki, matryce i kliny, akcesoria do polerowania, igły i strzykawki, kompresy, wałeczki i waciki, końcówki do ślinociągu i ssaka, okulary, przyłbice i maseczki ochronne, rękawiczki diagnostyczne, pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe, kubeczki i tacki jednorazowe, akcesoria do organizacji instrumentów. Jednym słowem wszystko, co niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Starannie wyselekcjonowane produkty z naszej oferty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 3 024,00 zł

Produkty: 1102

Szeroki asortyment akcesoriów dentystycznych

W zapewnieniu odpowiednio widocznego pola zabiegowego oraz w izolowaniu leczonych zębów pomogą koferdamy i rozwieraki, np. OptraGate czy Blossom Dental Rubber Dam. W dziale aplikatory i pędzelki można znaleźć różnego rozmiaru i kształtu akcesoria do nakładania materiałów stomatologicznych, od gąbek przez aplikatory po pędzelki do bondingu. W kolejnym dziale znajdują się akcesoria do mieszania. Bloczki, płytki i pojemniki można dobrać według rozmiaru, a także według przeznaczenia. Dostępne są bloczki i płytki do mieszania materiałów wypełnieniowych. W zależności od wybranej praktyki materiały można mieszać za pomocą różnego rodzaju bloczków, innym sposobem ich aplikacji jest aktywowanie kapsułek przy pomocy odpowiednio dedykowanych pistoletów i podajników. Kolejna grupa, która uzupełnia cały system precyzyjnego aplikowania materiałów to końcówki mieszające.

Jak zadbać o sterylne warunki w gabinecie stomatologicznym ?

Do zachowania w pełni sterylnych warunków w gabinecie stomatologicznym oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i pacjentom w sklepie można odnaleźć pełny asortyment materiałów sterylnych i jednorazowych. Są to Maski plastikowe, przyłbice (np. Comfort Light czy Comfort Standard) oraz różnego rodzaju maseczki ochronne. Ponadto z materiałów jednorazowych dostępne są: kubeczki i tacki jednorazowe, pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe, kompresy, wałeczki i waciki, a także rękawice diagnostyczne. Różne rodzaje rękawiczek pozwalają dobrać materiał do indywidualnych potrzeb. Dostępne są rękawice nitrylowe, lateksowe, pudrowe i bezpudrowe w różnych kolorach. Ponadto w ofercie znajdują się końcówki do ślinociągu i ssaka, które należy wymieniać po każdym zabiegu. Natomiast oferowane igły i strzykawki zminimalizują ryzyko powstawania zakażeń krzyżowych. Kompleksowa ochrona gabinetu obok materiałów sterylnych wymaga dobrania odpowiednich środków do mycia i dezynfekcji w gabinecie.

Akcesoria dentystyczne do polerowania i opracowywania uzupełnień

W kolejnych działach znajdują się akcesoria do polerowania, a wśród nich szereg produktów o różnych, kształtach, ziarnistości i przeznaczeniu. W szerokim asortymencie akcesoriów do polerowania warto wymienić produkty takie jak: paski ścierne, gumki do polerowania Kenda, krążki do polerowania Sof-lex. Szeroką grupę uzupełniającą akcesoria do przygotowania wypełnienia w trakcie odbudowy stanowią paski, formówki, matryce i kliny, które dostarczane są w postaci uzupełnień wybranych rodzajów oraz w postaci kompleksowego zestawu (np. Palodent V3). Działami zamykającymi kategorię akcesoria są pojemniki na odpady oraz akcesoria do organizacji instrumentów. Można użyć stwierdzenia, że obie te podkategorie pomagają utrzymać porządek w codziennym funkcjonowaniu gabinetu.