Farby i podbarwiacze do kompzoytu

Farby i podbarwiacze do kompozytu

Kategoria ta obejmuje akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych oraz laboratoriach protetycznych. Są to m.in. systemy płynów kolorowych do indywidualnej charakterystyki podstawy protezy, systemy kompozytowe do uzupełnień pośrednich czy farby do indywidualnej charakteryzacji, przeznaczone do wprowadzania elementów szczególnych. m.in. białego prążkowania pęknięcia szkliwa, czy kontrastu bruzd. Podbarwiacze służą do miejscowego zwiększenia natężenia barwy kolorów zębów, kompozytowych prac protetycznych i kompozytowych wypełnień. Dostępne w naszym asortymencie farby i podbarwiacze do kompozytu pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 187,00 zł - 239,00 zł

Produkty: 4

Charakterystyka farb i podbarwiaczy do kompozytu

Szeroka gama kolorów farbek pozwala na łatwe dopasowanie uzupełnień do zębów sąsiednich. Farby nakłada się bezpośrednio na utwardzone powierzchnie kompozytu i polimeryzuje. Stosowane do indywidualnej charakteryzacji, mogą być przeznaczone do wprowadzania elementów szczególnych. m.in. białego prążkowania pęknięcia szkliwa czy kontrastu bruzd. Podbarwiacz  to materiał pozwalający na miejscowe natężenie barwy, dzięki czemu można uzyskać dokładnie taki odcień, jakiego potrzebujemy. Jego zastosowanie zdecydowanie podnosi estetykę wykonywanych prac protetycznych i kompozytowych. Zwiększa połysk wypełnień kompozytowych, kompozytowych prac protetycznych. Może być stosowany do kompozytów światłoutwardzalnych oraz chemoutwardzalnych po okresie całkowitej polimeryzacji chemicznej.

Jak wykorzystywane są materiały kompozytowe w protetyce?

Materiały kompozytowe wykorzystywane do prac protetycznych mogą być stosowane w technice bezpośredniej w warunkach gabinetu stomatologicznego lub pośredniej – klinicznie. Technika bezpośrednia pozwala na skrócenie czasu pracy i natychmiastową rekonstrukcję protetyczną, dzięki dostosowanemu sposobowi pracy,  izolacji uzupełnianego obszaru jamy ustnej, a także sposobu i jakości naświetlania czy odpowiedniej technice aplikacji systemów wiążących. Licówki kompozytowe wytwarzane są najlepiej techniką bezpośrednią, ponieważ w technice pośredniej są one pozbawione warstwy inhibicyjnej, więc mają mniejszą adhezję cementowania, co wpływa na walory estetyczne licówek. Do opracowania licówek lub inlay wykorzystywane są kompozyty nanohybrydowe i mikrohybrydowe, które stanowią bazę rekonstrukcji.