Lista produktów marki Cerkamed

Oferta produktowa Cerkamed

Oferta obejmuje linię produktów i materiałów wykorzystywanych w stomatologii oraz endodoncji. Obecnie w ofercie Cerkamed jest 150 produktów spełniających europejskie i międzynarodowe normy jakości. Pierwszym produktem stomatologicznym wyprodukowanym przez firmę były ochronne przyłbice cieszące się uznaniem lekarzy i stomatologów w szpitalach czy klinikach stomatologicznych. Dzięki wysokiej jakości produkcji oraz odpowiednio zastosowanych materiałów pierwsze przyłbice są jeszcze do dziś używane w gabinetach stomatologicznych.  Obecnie w ponad 70 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Cerkamed  w zakresie dostarczanych produktów oraz materiałów stomatologicznych. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Chloraxid, Endo-Prep Cream, Blue Etch, Alustat. Producent oferuje produkty takie jak przyłbice, maseczki, koferdamy, okulary czy wytrawiacze.

Produkty: 128

Cerkamed - polski producent materiałów

Cerkamed to stale rozwijająca się polska firma produkująca wyroby medyczne dla stomatologii, która istnieje na polskim rynku stomatologicznym od 2000 roku. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu specjalistów, którzy oczekiwali produktów stomatologicznych nieodbiegających jakością od najlepszych marek zagranicznych oferta produktów Cerkamed, stale poszerzała się o materiały stomatologiczne na bazie substancji chemicznych, służące do leczenia kanałowego. Firma wprowadziła system jakości obowiązujący w produkcji wyrobów medycznych zgodny z normami ISO. Pierwszym stworzonym i opracowanym preparatem z zakresu chemii stomatologicznej był wytrawiacz Blue Etch.

Jakie są najczęściej wybierane produkty Cerkamed? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Cerkamed możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Chloraxid oraz Przyłbica Comfort Standard. Chloraxid to środek płuczący kanały korzeniowe, w momencie leczenia endodontycznego. Podczas mechanicznego poszerzania kanału usuwa resztki martwej miazgi. Oczyszcza kanał łącznie z usuwaniem warstwy mazistej, aby odsłonić ujścia kanalików zębinowych, przed wypełnieniem kanału. Zapobiega przebarwieniom zębów, które mogłyby nastąpić po wypełnieniu niewypłukanego kanału. Przyłbica Comfort Standard zmniejsza ryzyko związane z zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową oraz chroni przed działaniem mało szkodliwych czynników mechanicznych. Wygodna i elastyczna oprawka zapewnia szerokie pole widzenia, niekrępująca swobody ruchów. Wysoka jakość zastosowanych tworzyw sprawia, że cała przyłbica jest ekstremalnie wytrzymała, a jednocześnie bardzo lekka.