Strzykawki i igły stomatologiczne

W szerokiej ofercie sklepu stomatologicznego znajdziecie Państwo strzykawki o różnych pojemnościach oraz igły wszelkich zastosowań. Oferujemy igły do karpul, do przepłukiwania kanałów korzeniowych, a także igły iniekcyjne. Od wielu lat dentyści posługują się strzykawkami typu karpula. Pracując strzykawkami z zastosowaniem karpul można wykonywać znieczulenia znacznie bezpieczniejsze i bardziej komfortowo. Wysokiej jakości igły dentystyczne pomagają w osiągnięciu najwyższego poziomu bezpieczeństwa w gabinecie. Im mniej gabinet kojarzy się pacjentowi z bólem, tym lepiej współpracuje on z lekarzem i chętniej kontynuuje leczenie. Warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości instrumentarium, które oferuje sklep Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 15,00 zł - 423,00 zł

Produkty: 49

Rodzaje strzykawek stomatologicznych

Aktualnie do wykonywania iniekcji są dostępne następujące strzykawki manualne: strzykawka jednorazowa/ karpula na ampułki, bezpieczna strzykawka (np. Iltra Safety Plus XL od Septodont), strzykawki bezigłowe, pistolety do znieczuleń śródwięzadłowych, np. Citoject. Jednorazowe strzykawki przeznaczone są do znieczuleń zewnątrzustnych, przewodowych i miejscowych. W naszej ofercie znajdują się strzykawki o różnej pojemności. Dodatkowo strzykawek jednorazowych nie trzeba sterylizować. Natomiast ich największą wadą jest zwiększone ryzyko zakłucia igłą. Używanie strzykawek typu karpula wiąże się z koniecznością sterylizacji oraz są one znacznie cięższe przez co wymagana jest większa ostrożność i wyczucie. 

Bezpieczne strzykawki stomatologiczne i igły

Jednym z głównych powodów stosowania bezpiecznych strzykawek dentystycznych jest zachowanie sterylnych warunków oraz zmniejszenie ryzyka zakażenia krzyżowego. Ich głównym celem jest ograniczenie ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych. Bezpieczne strzykawki zostały wyposażone w osłonę blokującą igłę po wyjęciu z miejsca wkłucia. Atutem tych materiałów jednorazowych jest możliwość ponownego używania w trakcie zabiegu. Natomiast wśród wad można wymienić: czasochłonna zmiana fiolki ze znieczuleniem. Dodatkowo przez osłonkę strzykawki trudno zauważyć krew zaaspirowaną z naczynia. W ofercie sklepu znajdują się również znieczulenia wykorzystywane przy wielu zabiegach w gabinecie stomatologicznym.

Igły dentystyczne

Igły dentystyczne mają zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii, od chirurgii szczękowej przez endodoncję do stomatologii zabiegowej. Igły dentystyczne są podobne do igieł iniekcyjnych czy igieł do przepłukiwania. Igły do karpul są bardzo cienkie i posiadają swoiste uchwyty do mocowania. Wysokiej jakości igły niezbędne są do wykonywania znieczuleń miejscowych, endoirygacji lub usuwania materiału biologicznego. Wszystkie igły dostępne w naszej ofercie są wysokiej jakości, aby zapewnić lekarzowi wysoki komfort pracy oraz bezpieczeństwo personelu i pacjentów.

Wszystkie wymienione rodzaje produktów (w tym igły) dostępne są w sklepie Meditrans.