Preparaty do gipsu

Preparaty do gipsu

Kategoria ta obejmuje akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. Preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, które eliminują potrzebę uciążliwego i pracochłonnego mechanicznego usuwania resztek pozostałego materiału. Płyny oraz izolatory światłoutwardzalny przeznaczony do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu. Znajdziemy również szereg produktów do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych czy akrylu. Wykorzystywane w protetyce uniwersalne kleje błyskawiczne do gipsu metalu tworzyw sztucznych i porcelany czy podkładki do form gipsowych. Dostępne w naszym asortymencie preparaty do gipsów pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 8,00 zł - 519,00 zł

Produkty: 24

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Stabiloplast Set

Cena 234,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Isofix 2000 1l

Cena 208,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Klej-Sekunden 6x5g

Cena 121,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Multi-Sep 300ml

Cena 521,00 zł

Charakterystyka preparatów wykorzystywanych do gipsu

Aby specjalista prawidłowo wykonał model zębów niezbędne są do tego odpowiednie akcesoria wspomagające prace specjalisty. Znajdziemy wśród nich szereg produktów do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych czy akrylu. Dostępne są również izolatory światłoutwardzalne przeznaczone do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu czy preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, czy płynów do rozpuszczania gipsu. Kategorię uzupełniają płyny do prac techniczno-dentystycznych przy oczyszczaniu płyt protez akrylowych czy aparatów ortodontycznych, jak również roztwory tworzywa sztucznego do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych.

Zastosowanie gipsów laboratoryjnych

Gipsy klasy V posiadają wysoką odporność na ściskanie oraz dużą rozszerzalność, dlatego mogą być przeznaczone tylko do ściśle określonych prac. Gipsy dentystyczne są jednymi z najczęściej używanymi materiałami do wykonywania modeli. Według normy określamy następujące klasy gipsów. Klasa I to gips wyciskowy. Klasa II to gipsy modelowe przeznaczone do modeli diagnostycznych, wstępnych, sytuacyjnych oraz do osadzania modeli w artykulatorze. Gipsy klasy III to materiały modelowe twarde. Mają zastosowanie w wykonywaniu modeli przeciwstawnych, roboczych czy protezach częściowych. Kolejna grupa gipsy klas IV to materiały super twarde do wykonywania modeli dzielonych i roboczych. Klasa V stosowana jest w w wykonywaniu protez całkowitych metodą wtryskowo-ciśnieniową.