Preparaty do gipsu

Preparaty do gipsu

Kategoria ta obejmuje akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. Preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, które eliminują potrzebę uciążliwego i pracochłonnego mechanicznego usuwania resztek pozostałego materiału. Płyny oraz izolatory światłoutwardzalny przeznaczony do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu. Znajdziemy również szereg produktów do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych czy akrylu. Wykorzystywane w protetyce uniwersalne kleje błyskawiczne do gipsu metalu tworzyw sztucznych i porcelany czy podkładki do form gipsowych. Dostępne w naszym asortymencie preparaty do gipsów pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 16,00 zł - 467,00 zł

Produkty: 23

Charakterystyka preparatów wykorzystywanych do gipsu

Aby specjalista prawidłowo wykonał model zębów niezbędne są do tego odpowiednie akcesoria wspomagające prace specjalisty. Znajdziemy wśród nich szereg produktów do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych czy akrylu. Dostępne są również izolatory światłoutwardzalne przeznaczone do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu czy preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, czy płynów do rozpuszczania gipsu. Kategorię uzupełniają płyny do prac techniczno-dentystycznych przy oczyszczaniu płyt protez akrylowych czy aparatów ortodontycznych, jak również roztwory tworzywa sztucznego do utwardzania i uszczelniania modeli gipsowych.

Zastosowanie gipsów laboratoryjnych

Gipsy klasy V posiadają wysoką odporność na ściskanie oraz dużą rozszerzalność, dlatego mogą być przeznaczone tylko do ściśle określonych prac. Gipsy dentystyczne są jednymi z najczęściej używanymi materiałami do wykonywania modeli. Według normy określamy następujące klasy gipsów. Klasa I to gips wyciskowy. Klasa II to gipsy modelowe przeznaczone do modeli diagnostycznych, wstępnych, sytuacyjnych oraz do osadzania modeli w artykulatorze. Gipsy klasy III to materiały modelowe twarde. Mają zastosowanie w wykonywaniu modeli przeciwstawnych, roboczych czy protezach częściowych. Kolejna grupa gipsy klas IV to materiały super twarde do wykonywania modeli dzielonych i roboczych. Klasa V stosowana jest w w wykonywaniu protez całkowitych metodą wtryskowo-ciśnieniową.