Akcesoria implantologiczne

Akcesoria implantologiczne

Do prawidłowego leczenia i przystosowania pola zabiegowego w trakcie procedury wszczepiania implantów niezbędne są wysokiej jakości akcesoria i narzędzia implantologiczne. Rozwój technologii implantacyjnej pozwolił na poszerzenie możliwości specjalistów również w dziedzinie zabiegów z wykorzystaniem miniimplantów. Miniimplanty MDI stanowią sprawdzoną metodę stosowaną przez wielu specjalistów. Ich zastosowanie przyniosło ogromne korzyści nie tylko chirurgom-stomatologom, ale również ich pacjentom. Niezbędne akcesoria jak wiertła chirurgiczne, transfery wyciskowe czy klucze dynamometryczne, O-Ringi i podkładki izolacyjne do wykonywania precyzyjnych zabiegów implantologicznych znajdą Państwo na e-meditrans.pl.

Kategorie

Produkty: 31

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

MDI O-ring 1 sztuka

Cena 27,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

MDI O-ring 25 sztuk

Cena 338,00 zł

Użycie klucza dynamometrycznego i skrzydełkowego

W ofercie MDI występują dwa główne klucze wspomagające wszczepianie implantu. Klucz skrzydełkowy pozwala na uzyskanie większego momentu obrotowego, co za tym idzie uzyskanie większej siły. Pracę kluczem skrzydełkowym należy kontynuować do momentu, w którym stanie się ona utrudniona. Natomiast klucz dynamometryczny do implantów wraz z odpowiednim adapterem przeznaczony jest do ostatecznego wprowadzania implantu. Po upewnieniu się czy strzałka kierunkowa jest ustawiona zgodnie z ruchem wskazówek zegara można nałożyć kulkę z O-ringiem adaptera od spodu w otwór klucza. Na końcowym etapie osadzania miniimplantów MDI wymaga się zastosowanie uważnie kontrolowanych ruchów o małej amplitudzie. Przy idealnym osadzeniu, naddziąsłowo widoczna powinna być tylko główka nadbudowy, bez odsłoniętej szyjki czy gwintu. Osiągnięcie ustawień momentu obrotowego w granicach 30-35 Ncm pozwala na natychmiastowe obciążenie. Elementy retencyjne, metalowe obudowy z O-ringami, ze względu na swoją konstrukcję nie wpływają na utratę stabilizacji zintegrowanego implantu MDI.

Zastosowanie transferu wyciskowego i matrycy do czasowej odbudowy

W początkowej fazie procedury protetycznej MDI przy natychmiastowych koronach lub mostach wycisk transferowy pobiera się masą z użyciem transferu wyciskowego a następnie odsyła do laboratorium w celu wykonania zaopatrzenia ostatecznego. Matryce do czasowej odbudowy umieszcza się na główkach kulkowych implantów stomatologicznych wcześniej zabezpieczając zęby sąsiednie wazeliną. Do wcześniej spreparowanego wycisku istniejących zębów lub symulacji wax-up na modelu syntetycznym wprowadza się materiał do uzupełnień tymczasowych. Wycisk do jamy ustnej pacjenta wprowadza się na czas niezbędny do polimeryzacji materiału. Następnie usuwa się wycisk z jamy ustnej pacjenta i uwalnia uzupełnienie tymczasowe, odpowiednio je dopasowując i opracowując. Prowizorium można zacementować przy użyciu cementu tymczasowego, chociaż nie jest to konieczne, ze względu na dopasowanie matryc do czasowej odbudowy i ich retencję.

Co wchodzi w skład akcesorium do miniimplantów MDI

Schemat systemu implantologicznego MDI dla implantów 1.8 mm, 2.1 mm, 2.4 mm składa się z kilku ścieżek. Dla miniimplantów z główką owalną z kołnierzem odpowiednikiem jest analog LAOB. Dalej w ścieżce występują metalowe obudowy: Standard, Micro i O-Cap oraz O-Rings, a całość uzupełniają podkładki izolacyjne typu S1010. Dla miniimplantów z główką owalną odpowiednikiem jest analog 5188. Następnie w ścieżce wyróżnia się transfery wyciskowe (Transfer wyciskowy 2921 oraz matryca do czasowej odbudowy 2924). Dedykowane dla Implantów z główką kwadratową z kołnierzem jest analog LASH oraz transfer protetyczny. Dla implantów 3.0 mm wyróżnia się ścieżki rozpoczynające się od miniimplantów z główką owalną (Szczęka agresywny gwint oraz Żuchwa drobny gwint). Dedykowane dla tej grupy są metalowe obudowy: Standar, Micro i O-Cap wraz z O-Rings oraz transfery wyciskowe owalne (Transfer wyciskowy 2921, Matryca do czasowej odbudowy 2924 i baza do odlewu S4118). Całość schematu uzupełnia LAOB.0 o główce owalnej. Miniimplantom o główce stożkowej (Szczęka agresywny gwint oraz Żuchwa drobny gwint) dedykowane są transfery wyciskowe stożkowe (transfer wyciskowy stożkowy 2920, matryca do czasowej odbudowy 2923 oraz baza do odlewu 2922). Całość schematu uzupełnia MII-LAT o główce stożkowej.