Końcówki stomatologiczne

Końcówki stomatologiczne

Końcówki stomatologiczne są bardzo przydatny w codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym. W tej kategorii znajdują się szybkozłączki, turbiny, kątnice i prostnice oraz bardzo ważne w kontekście wydłużenia ich żywotności produkty do czyszczenie i konserwacji końcówek stomatologicznych. Wybór między końcówkami w dużej mirze zależy od osobistych wymagań w zakresie ergonomii i efektywności pracy. Meditrans przykłada dużą wagę do jakości, ergonomii i efektywności oferowanych produktów, dlatego wszelki sprzęt stomatologiczny dostępny w ofercie pochodzi od znanych i sprawdzonych dostawców, takich jak Chirana, KaVo i W&H. Dodatkowo oferta zawiera urządzenie o różnych parametrach technicznych, ze światłem lub bez.

Kategorie
Filtruj
  • 38,00 zł - 6 045,00 zł

Produkty: 79

Końcówki stomatologiczne: Turbiny, kątnice, prostnice - charakterystyka

W dziale końcówki stomatologiczne wyróżniamy: kątnice, turbiny, prostnice, mikrosilniki oraz szybkozłączki. Turbiny to urządzenia napędzane powietrzem z wysokością obrotową od 200 do 450 tys. obrotów na minutę. Mają zastosowanie przy otwieraniu ubytków, nadawaniu zarysów ubytkom oraz opracowywaniu zębów pod wkłady koronowe. Prostnice natomiast napędzane są mikrosilnikiem, a ich prędkość obrotu zawiera się od 40 do 80 tys. obrotów na minutę. Mają zastosowanie w protetyce i ortodoncji do obróbki protez i aparatów ortodontycznych. Kątnice są zasilane mikrosilnikiem, a ich prędkość obrotu wynosi od 2 do 200 tys. obrotów na minutę. Rodzaje kątnic: 1:1, przyspieszające, zwalniające. W tym dziale znajdują się końcówki stomatologiczne produkowane przez firmy: Chirana, Kavo i W&H.

Czym charakteryzują się turbiny stomatologiczne?

Turbina stomatologiczna ma zastosowanie w opracowywaniu tkanek twardych zęba. Cechuje się intensywnymi obrotami podczas pracy. Turbiny stomatologiczne wyposażone są w odpowiedni system chłodzenia, gwarantujący większą efektywność, oferujący lepszą widoczność oraz zapewniający wyższe bezpieczeństwo dla pacjenta i personelu w gabinecie stomatologicznym.  System mocowania turbiny stomatologicznej powinien być jak najbardziej prosty i bezpieczny, zarówno w procesie mocnego trzymania, jak i wyjmowania wiertła. Nowszej generacji turbina stomatologiczna wyposażona jest w sprej wodny i  źródło światła. Dostępne w naszym asortymencie turbiny stomatologiczne pochodzą od sprawdzonych oraz renomowanych producentów.

Jakie właściwości posiadają instrumenty obrotowe ? 

Ogólnie rzecz biorąc są dwa typy napędów: powietrzny i elektryczny. Pierwszy z nich dzieli się na turbiny i silniki powietrzne. W turbinach wiertło napędza bezpośrednio rotor, czyli wirnik wprawiany w ruch sprężonym powietrzem. Silnik powietrzny jest napędem pośrednim. Kątnice natomiast posiadają różne przełożenia redukujące, tj. 2:1 daje max. obrotów  wiertła ok. 12 500 obr/min. Silniki elektryczne z kolei, bez obciążenia osiągają do 40 000 obr/min. W połączeniu z kątnicą przyspieszającą (1:5) daje prędkość max. wierteł 200 000 obr/min. Urządzenia te posiadają wysoką moc, przez co w trakcie opracowywania wypełnienia nie zwalniają i nie przyspieszają. Wibracje w przypadku kątnic są znacząco mniejsze niż w przypadku turbin. 

Końcówki stomatologiczne mają szeroki zakres zastosowań, zarówno w praktyce ogólnej jak i w praktykach klinicznych. Sprawdzone urządzenia wysokiej jakości można odnaleźć w sklepie stomatologicznym Meditrans.