Wiertła diamentowe stomatologiczne

Wiertła diamentowe

Obecnie najtwardszymi wiertłami na rynku są wiertła diamentowe. Są one również uważane za uniwersalne wiertła, które świetnie sprawdzają się w przypadku opracowywania tkanek twardych, jak również do wygładzania powierzchni zębów. Meditrans oferuje szeroką opcję wyboru wierteł, m.in. wiertła węglikowe, wiertła diamentowe, wiertła ortodontyczne czy specjalne wiertła do cięcia metalu czy porcelany. W ramach każdej grupy znajdziecie Państwo wiertła o różnych kształtach i długościach, jak również w przypadku wierteł diamentowych – o różnej ziarnistości. Meditrans może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w branży, a oferowane przez nas produkty są specjalnie wyselekcjonowane i dopasowane do potrzeb klientów. 

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 360,00 zł

Produkty: 94

Wiertła diamentowe to wiertła uniwersalne – dlaczego ?

Wiertła diamentowe cechują się wielką twardością i trwałością. Wiertła z nasypem diamentowym odznaczają się dużą uniwersalnością, są najbardziej uniwersalnymi z wierteł stomatologicznych. Odpowiednio dobrany nasyp pozwala na pracę zarówno przy wygładzaniu powierzchni szorstkich jak i przy obróbce materiałów twardych. Mają również szeroki zakres zastosowań, m.in. do przygotowania zębów pod korony, jak również preparacji stopni zwarciowych czy ubytków. Dodatkowo wiertła dentystyczne diamentowe są produktami wielokrotnego użytku. Są łatwe w sterylizacji. Można je sterylizować w opakowaniach do sterylizacji. Warto posiadać w gabinecie wiele rodzajów końcówek, aby w zależności od przypadku klinicznego i sytuacji móc je swobodnie wymieniać.

Wiertła diamentowe – dlaczego mają różne kształty ?

Kształt główki wiertła jest ściśle związany z jego przeznaczeniem. Wiertła diamentowe stomatologiczne posiadające główkę o kształcie różyczki (kuleczka z ostrymi krawędziami tnącymi) przeznaczone są do usuwania próchnicy, po wcześniejszej diagnostyce. Wiertła szczelinowe z różnym rodzajem żłobienia mają kształt wydłużonego walca. Przeznaczone są do opracowywania szczelin, rowków oraz bruzd na powierzchni zębów. Odwrócone stożki z tnącymi blaszkami na powierzchniach bocznych służą do opracowywania dna i powierzchni bocznych ubytków. Z kolei wiertła tarczowe mają zastosowanie w wycinaniu zagłębień retencyjnych. Ogólny podział wierteł diamentowych według ziarnistości (dodatkowo każda ziarnistość oznaczona jest kolorem): Extra Coarse - czarne, Coarse - zielone, Medium – niebieskie, Fine – czerwone, Extra Fine – żółte. 

Wszystkie rodzaje wierteł dentystycznych diamentowych wraz z szerszymi opisami można odnaleźć na stronie sklepu internetowego.