Kompozyty chemoutwardzalne stomatologiczne

Kompozyty chemoutwardzalne

Kompozyty chemoutwardzalne to materiały kompozytowe, przeznaczone do bezpośredniej odbudowy, bez ograniczenia co do grubości warstwy. Są to wypełnienia całkowicie kosmetyczne, czyli w kolorze dobieranym indywidualnie do danego zęba. Mogą być wykonane zarówno na zęby przednie w widocznych miejscach, jak i na zęby boczne. Kompozyt chemoutwardzalny wiąże dzięki zmieszaniu składników. Można za jego pomocą odbudować ułamane fragmenty zębów, wypełnić ubytek próchniczy czy zabudować szparę pomiędzy zębami. Kompozyt nie ogranicza nawet na krótki czas możliwości żucia. W ofercie sklepu Meditrans znajdują się kompozyty chemoutwardzalne wysokiej jakości renomowanych marek.

Kategorie
Filtruj
  • 80,00 zł - 240,00 zł

Produkty: 5

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Bright Light 28g

Cena 101,00 zł

Charakterystyka kompozytu chemoutwardzalnego ?

Wypełnienia chemoutwardzalne powstają dzięki połączeniu dwóch lub trzech składników, które są także określane jako fazy: faza organiczna, czyli osnowa- substancje polimeryzacyjne w dodatku z czynniki regulacyjne polimeryzacji (np. inhibitory, barwniki, rozjaśniacze), faza nieorganiczna-wypełniacz (krystaliczny, ceramiczny), faza wiązania fazy organicznej i nieorganicznej. Największy wpływ na kompozyt ma faza nieorganiczna. To właśnie ona ma wpływ na wygląd, elastyczność, twardość, stabilność oraz właściwości kosmetyczne (kolor, połysk). Za pomocą kompozytu wypełnienia się ubytki klas III, IV i V wg klasyfikacji Black.a, jak również wykonuje się wraz z nim osadzanie szyn stomatologicznych czy odbudowy filarów protetycznych. Kompozyt chemoutwardzalny posiada wyjątkowe własności mechaniczne, które zapewniają trwałość, elastyczność i mały skurcz. Dzięki zastosowaniu kompozytu możliwe jest uzyskanie konsystencji optymalnej do różnych sytuacji klinicznych.

Jakie zalety posiadają kompozyty chemoutwardzalne ?

Kolor wypełniacza jest zbliżony do naturalnego koloru zębów, dzięki czemu zachowany jest estetyczny wygląd uzębienia u pacjenta. Plastyczna konsystencja ułatwia aplikację kompozytu chemoutwardzalnego, dodatkowo wypełnienie wiąże się samoistnie po kilku minutach od aplikacji. Kompozyt pozwala na bezproblemowe polerowanie i obróbkę, w wyniku czego wypełnienie jest gładkie, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu po wyjściu z gabinetu. Charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na ścieranie oraz nacisk podczas żucia. Znakomicie łączą się z zębem za pomocą systemów łączących jak primer czy bond. W obrazie RTG kompozyty chemoutwardzalne zachowują kontrast.