Lecznicze pasty do mycia zębów

Pasty stomatologiczne do mycia zębów

Pasty stomatologiczne do mycia zębów dobrane indywidualnie do problemów i oczekiwań konkretnej osoby stanowią niezwykle istotny element codziennej higieny jamy ustnej. Pasty do mycia zębów powinny wzmacniać szkliwo, chronić przed chorobami zębów i jamy ustnej, a przede wszystkim być dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Do codziennego stosowania zalecane są pasty do zębów z fluorem, który podnosi ich odporność na szkodliwe działanie drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Pasty do zębów, w zależności od swojego składu, mogą ograniczać osadzanie kamienia nazębnego, działać łagodząco na stany zapalne w obrębie dziąseł, mieć efekt rozjaśniający szkliwo lub służyć łagodzeniu objawów nadwrażliwości zębiny. W ofercie  sklepu Meditrans znajdują się pasty najwyższej jakości, pochodzące od cenionych i zaufanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 11,00 zł - 439,00 zł

Produkty: 29

Jakie wyróżniamy rodzaje past do mycia zębów?

Każda z past zawiera w swoim składzie kilka podstawowych substancji. Najczęściej jest to działający przeciwpróchniczo fluor, a także środki przeciwbakteryjne, pieniące, ścierające, substancje smakowo-zapachowe, jak również wyciągi z naturalnych roślin oraz witaminy. Wyróżniamy pasty takie jak uniwersalne, które najczęściej spotykane w sklepach i aptekach. Zawierające wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach, które pomagają chronić zęby oraz dziąsła przed zagrażającymi im schorzeniami. Pasty wybielające umożliwiają wybielenie zębów o 1 lub 2 odcienie. Mają one w swoim składzie większe ilości mechanicznych środków ścierających w postaci rozmaitych drobinek lub granulek, bądź też są uzupełnione o substancje chemiczne. Pasty do zębów wrażliwych odpowiednio zabezpieczające, uniemożliwiające docieranie bodźców do silnie unerwionej miazgi zębowej. Ponadto wyróżniamy również pasty dla dzieci, do czyszczenia protez czy przeciw parodontozie. Do pełnej profilaktyki i higieny jamy ustnej zaleca się stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek

Skład past do mycia zębów

W skład past do zębów wchodzi wiele składników. Ze względu na spełnianą funkcję można je podzielić na następujące grupy: środki ścierne, środki polerujące, środki pieniące, smakowe, zagęstniki, środki konserwujące i bakteriostatyczne oraz substancje biologicznie czynne. W tubce pasty do zębów substancje czyszczące i ścierne stanowią od 20 do 60% produktu. To właśnie za ich sprawą pasta ma odpowiednią konsystencję, w wyniku czego można usuwać osady i oczyszczać zęby. Substancje czyszczące mogą być drobinkami krzemionki, solami wapnia czy hydroksyapatytem. Cząsteczki te powinny posiadać owalny kształt i średnicę do 10 mikrometrów, gdyż tylko wtedy nie powodują niszczenia szkliwa. Pasta do zębów może korzystnie wpływać na niektóre problemy nie tylko w obrębie samych zębów, ale też w chorobach przyzębia i krwawiących dziąsłach, może pomóc w przypadku aft czy nieświeżego oddechu zwanego halitową.