Palniki gazowe

Podana kategoria urządzeń protetycznych zawiera ofertę palników gazowych wykorzystywanych w protetyce. Są one przeznaczone do wytwarzania wysokich temperatur poprzez spalanie różnego rodzaju paliwa. Mogą służyć do lutowania, formowania tworzyw sztucznych, topienia i przypalania różnych materiałów protetycznych. Palniki w gabinetach protetycznych połączone są zazwyczaj z instalacjami gazowymi, należy jednak pamiętać o systematycznym sprawdzaniu szczelności łączenia z instalacją gazową. Dostępne w naszym asortymencie palniki gazowe stosowane w protetyce pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 5

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Palnik eco, gaz LPG

Cena 731,00 zł

Metale wykorzystywane w protetyce

W protetyce stomatologicznej znajdują zastosowanie liczne metale zarówno szlachetne, jak i nieszlachetne. Do metali szlachetnych zwanych również metalami odpornymi chemicznie zaliczamy platynowce oraz złoto i srebro. Metale szlachetne prawie nie ulegają korozji w warunkach otoczenia ze względu na to, że słabo reagują z innymi pierwiastkami. Nie rozpuszczają się w większości kwasów i w wodzie, są odporne na działanie stężonego kwasu solnego i innych kwasów beztlenowych. Metale są głównie używane w formie stopów, czyli mieszaniny różnych metali. Metale nieszlachetne używane w protetyce to: chrom, kobalt, nikiel, żelazo, tytan, niob, molibden, wanad, glin, tantal oraz wolfram. Jednak czystych metali używa się rzadko. Wyjątek stanowi tytan w implantologii.

Palniki gazowe i ich charakterystyka

Palniki gazowe wyposażone są w elektroniczny system zapłonu oraz rurę  płomieniową, która jest wytwarzana ze  specjalnego materiału odpornego na wysokie temperatury. Dostępnych jest kilka systemów sterowania: jednostopniowy, dwustopniowy oraz modulowany. Palniki są przystosowane do pracy przy wysokich temperaturach i w takich warunkach  zapewniają dużą wydajność. Metod topienia stopów metali jest kilka. Jedną z nich jest użycie palnika gazowo-powietrznego. Metoda ta nadaje się do topienia stopów, które mają temperaturę topnienia między 870°C a 1000°C. Sprawne topienie kostek metalu zależy także od odpowiedniego ustawienia palnika. Można również użyć palników, które wykorzystują połączenie naturalnego gazu, acetylenu oraz tlenu.