Bloczki endodontyczne i mieszalniki do mas wyciskowych

W codziennej pracy gabinetu używa się wielu akcesoriów. Wśród nich niezbędne są akcesoria do przygotowania materiałów, które następnie mają swoje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych. Wśród nich znajdują się akcesoria takie jak bloczki, szpatułki oraz różne pojemniki do mieszania.  Akcesoria wykorzystuje się do mieszania i zarabiania kompozytów, mas wyciskowych czy cementów glasjonomerowych. Akcesoria można dobrać według rozmiaru, a także według przeznaczenia. Jednorazowe, odrywane, powlekane bloczki pozwalają na łatwe ręczne mieszanie materiałów stomatologicznych. Dokładamy najlepszych starań, aby proponowane przez nas materiały spełniały oczekiwania użytkowników, dlatego dostępne w naszym asortymencie akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 3,00 zł - 50,00 zł

Produkty: 19

Charakterystyka bloczków i pojemników do mieszania materiałów wypełnieniowych

Bloczki to jednorazowe, odrywane, powlekane arkusze, które pozwalają na łatwe i ręczne mieszanie materiałów stomatologicznych. Najczęściej arkusze do mieszania są jednorazowego użytku, co sprawia, że po użyciu w prosty sposób się je sprząta. Wykonane z hydrofobowego materiału z antypoślizgową. Dzielą się na trzy rodzaje: mały- do kompozytów, średni- do glasjonomerów, duży- do mas wyciskowych. Bardzo przydatnym elementem przygotowania naszego produktu są pojemniki, które są używane do mieszania i porcjowania materiałów wypełnieniowych. Najczęściej są one jednorazowe, lecz często używane są również kieliszki szklane do przetrzymywania w nich małych ilości płynów i ciał stałych. Dodatkowo można w nich również mieszać różnego rodzaju substancje. Pojemniki i mieszalniki do mas wyciskowych wykonane są z sylikonu lub plastiku.

Mieszalniki do mas wyciskowych

Urządzenia do mas wyciskowcyh to ogromne ułatwienie w pracy każdego dentysty. Są to urządzenia do mieszania alginatów oraz gipsów, a także do mas sylikonowych typu A. Mieszalniki sprawiają, że masa jest jednolita o wysokiej jakości i bez pęcherzyków powietrza. Automatyczne mieszanie gwarantuje wykonywanie precyzyjnie dopasowanych uzupełnień.  Przezroczysta osłona z tworzywa sztucznego umożliwia przeglądanie zarówno używanego materiału, jak i poziomu pozostającego w naboju. Wyciskanie wszystkich typów materiałów wyciskowych jest higieniczne i czyste, a wymiana pojemników i końcówek mieszających jest łatwa. Wybrane modele pozwalają dozować odpowiednią ilość materiału, co zwiększa ekonomiczność w pracy specjalisty oraz personelu gabinetu stomatologicznego.