Wkłady z włókna szklanego

Wkłady z włókna szklanego

Wkłady z włókna szklanego przeznaczone głównie do rekonstrukcji zębów po leczeniu endodontycznym. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wkłady z włókna szklanego o szerokim spektrum zastosowań, m.in. w stomatologii, endodoncji, protetyce, ortodoncji czy periodontologii.  Wkłady koronowo-korzeniowe stanowią również stałe uzupełnienie protetyczne wykonywane na zębach wyleczonych kanałowo. Są stosowane w celu wzmocnienia struktury korzenia i filaru protetycznego przed wykorzystaniem go w dalszym etapie leczenia. Takie wkłady uformowane są jak sztyft, na którym mocowana jest korona protetyczna.  Od wielu lat dostarczamy do gabinetów stomatologicznych sprawdzone produkty od renomowanych producentów, które cieszą się dużą popularnością.

Kategorie
Filtruj
  • 79,00 zł - 2 616,00 zł

Produkty: 50

Jakie wkłady koronowo – korzeniowe znajdę w Meditrans ?

Wyróżniamy  dwa główne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych: uniwersalne wkłady  z włókna szklanego lub węglowego praz metalowe, tzw. lane. Wkłady z włókna szklanego, np. PROSTHETIC czy Hi-Rem od Overfibers są zdecydowanie bardziej elastyczne, ale mniej trwałe. Nie ulegają korozji, a ich przezierność jest porównywalna z naturalnymi zębami. Stosowane są przy zachowaniu dużej ilości zdrowych tkanek korony zęba. Posiadają standardowe rozmiary i są najczęściej stosowane przed stomatologów. Ich użycie nie wymaga pobierania wycisku. Standardowe wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się: 

w przypadku, gdy niezbędna jest natychmiastowa rekonstrukcja korony złamanego zęba

w zębach, których rokowanie nasuwa wątpliwości i pewne jest, że w niedalekiej przyszłości konieczna będzie ich ekstrakcja

w przypadku konstrukcji tymczasowych, gdzie użycie wkładu jest niezbędne, a docelowo ich miejsce zajmą wkłady indywidualne (wykonane ze stopów metali)

Jakie właściwości posiadają wkłady z włókna szklanego Overfibers ?

Wcześniej wspomniane wkłady z włókna szklanego od Overfibers, np. Over Post Polygon to wkłady o wysokiej wytrzymałości i estetyce. Przeznaczone są do stosowania w kanałach o przekroju owalnym, eliptycznym, do zębów bardzo obciążonych (górne siekacze, kły, przedtrzonowe) oraz jako filary protez stałych lub zakotwiczania protez ruchomych. Posiadają kształt elipsy. Materiał jest przezroczysty przez co możliwe jest wykonanie odbudowy wysokoestetycznej. Dodatkowo są odporny i elastyczny moduł gwarantuje maksymalną stabilność, co znacznie ogranicza ryzyko złamań wkładów korzeniowych. Wkładów nie trzeba silanizacować, są biokompatybilne, a także dobrze widoczne na zdjęciach RTG. 

Wszystkie wymienione produkty oraz wiele innych, które można odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta i specjalisty dostępne są na stronie sklepu internetowego firmy Meditrans.