Produkty do rejestracji zwarcia

Materiały i produkty do rejestracji zwarcia  wykorzystywane w laboratoriach oraz pracowniach protetycznych przeznaczone są do rejestrowania relacji żuchwy do szczęki w celu odtworzenia sytuacji z jamy ustnej pacjenta. Produkty do rejestracji zwarcia są  materiałami na bazie polieteru i silikonu. Zaburzenia zwarcia mogą prowadzić do uszkodzenia tkanek zęba, przyzębia oraz mogą być przyczyną schorzeń w obrębie mięśni żucia. Aby uniknąć większych czy mniejszych problemów zgryzowych, w leczeniu protetycznym kluczowa jest precyzyjna analiza zwarcia. Umożliwia to eliminację nieprawidłowości mających szkodliwy wpływ na pracę całego układu stomatognatycznego. Dostępne w naszym asortymencie produkty do rejestracji zwarcia pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty do rejestracji zwarcia znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 28,00 zł - 660,00 zł

Produkty: 17

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Futar D SLOW 2 x 50 ml

Cena podstawowa
200,00 zł -13%
Cena 175,00 zł
  • -25,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

TrollFoil Mini Blue

Cena 75,00 zł

Jakie produkty wykorzystywane są do rejestracji zwarcia w stomatologii?

Standardowymi produktami do rejestracji zwarcia, czyli analizy zależności między zębami naturalnymi lub uzupełnieniami protetycznymi są kalki zwarciowe, foli artykulacyjne, folie typu shimstock, płytki wosku, masy silikonowe i polieterowe. Silikony addycyjne występują w postaci systemu Automix, natomiast masy polieterowe w systemie pasta-pasta. Analiza zwarcia obejmuje ocenę stanu uzębienia w aspekcie występowania braków zębowych oraz wzajemnej relacji zębów w obrębie łuków przeciwstawnych. Każde wypełnienie, ekstrakcja, uzupełnienie protetyczne czy leczenie ortodontyczne ma wpływ na statyczne i dynamiczne warunki zwarciowe. Każda, nawet najmniejsza przeszkoda działa niekorzystnie na narządy żucia. Może to prowadzić do bruksizmu, co z kolei może skutkować zaburzeniami czynnościowymi układu czaszkowo-żuchwowego. To z kolei może wpływać na przeciążenie zębów, przyzębia, mięśni i stawów.

Zalety i wady kalek zwarciowych

Jednym z najpopularniejszych materiałów służących do badania okluzji jest kalka artykulacyjna. Za pomocą cienkiej folii, folii okluzyjnej lub kalki artykulacyjnej stomatolog analizuje, okluzję lub przedwczesne punkty kontaktu. Folia ta pokryta jest barwnikiem i przypomina kalkę. Zaletami najczęściej używanych kalek należy niewielka, niezaburzająca położenia żuchwy względem szczęki grubość (8-100 mikrometrów) oraz precyzyjne oznaczenie barwnikiem miejsc kontaktu. Dwukolorowa kalka pozwala na oznaczenie punktów kontaktów zębowych w zwarciu statycznym i w czasie ruchów. Rozmiary barwnych znaków na zębach przy zadanej sile zgryzowej mogą się różnić. Przy analizie wzrokowej nie sposób określić czy dane odbicie powstało przy działaniu małej, czy dużej siły. Inną wadą kalek jest konieczność mocnego zaciśnięcia zębów, aby uzyskać odpowiednie odbicie na zębach. Problemem jest również wpływ wilgoci, która pogarsza osadzanie się barwnika na zębach.