Wiertła dentystyczne, stomatologiczne

Wiertła stomatologiczne to precyzyjne narzędzia obrotowe, niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Wiertła stomatologiczne mają różne przeznaczenie ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, rozmiar oraz kształty główek. W ofercie znajdują się wiertła z węglika spiekanego, wiertła diamentowe, a także wiertła ortodontyczne, wiertła chirurgiczne, wiertła do opracowań i wykończeń oraz wiertła do cięcia metalu, porcelany raz do preparacji.

Wiertła dentystyczne można również podzielić ze względu na narzędzie, na którym będą mocowane. Wiertła używane z prostnicą cechują się długim i gładko zakończonym trzonem, natomiast wiertła na kątnicę mają krótszy i nacięty na końcu trzon oraz wiertła do wiertarki turbinowej, mające gładko zakończony i cienki trzon. Dostępne w naszym asortymencie są najwyższej jakości wiertła diamentowe, chirurgiczne, ortodontyczne czy z węglika spiekanego pochodzące od cenionych oraz renomowanych producentów

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 513,00 zł

Produkty: 203

Dlaczego wiertła stomatologiczne z węglika są lepsze od wierteł stalowych i kiedy je stosować ?

Wiertła stomatologiczne to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Wiertła z węglika spiekanego są wysoce efektywne przy pracy z wyższymi obrotami. Ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku wierteł wykonanych ze stali. Posiadają również więcej krawędzi tnących i są bardziej zróżnicowane. Wiertła wykonane z węglików spiekanych przeznaczone są do pracy z metalem i zębiną, nie zaleca się stosowania wierteł z węglika spiekanego ze szkliwem, ponieważ mogą one powodować mikropęknięcia. Przykładowe rodzaje: różyczka, tarcza, gruszka, odwrócony stożek, szczelinowiec, szczelinowiec z nacięciami poprzecznymi, szczeliniowiec-stożek. 

Z jakiego materiału wykonane są uniwersalne wiertła dentystyczne ?

Uniwersalnym wiertłem stosowanym w stomatologii jest to wiertło diamentowe, które cechuje się wysoką twardością i trwałością. Wiertła z nasypem diamentowym odznaczają się dużą uniwersalnością, są najbardziej uniwersalnymi z wierteł stomatologicznych. Odpowiednio dobrany nasyp pozwala na pracę zarówno przy wygładzaniu powierzchni szorstkich jak i przy obróbce materiałów twardych. Ogólny podział wierteł diamentowych według ziarnistości (dodatkowo każda ziarnistość oznaczona jest kolorem): Extra Coarse - czarne, Coarse - zielone, Medium – niebieskie, Fine – czerwone, Extra Fine – żółte. Jak w każdym rodzaju wierteł dostępnych w naszej ofercie, można znaleźć wiertła o szeroko zróżnicowanych kształtach. 

Wiertła stomatologiczne o specjalnym przeznaczeniu

Wiertła stomatologiczne - ortodontyczne przeznaczone są do zdejmowania i usuwania klejów ortodontycznych. Wiertła te posiadają specjalną geometrię nacięć, są smukłe w budowie co zapewnia dobrą widoczność w polu zabiegowym. Wiertła mogą być używane zarówno z prostnicą oraz kątnicą. Wiertła chirurgiczne mają swoje zastosowanie przy cięciu zębów mądrości przed ekstrakcją, do separacji korzeni oraz usuwania złamanych części korzeni. Wiertła dentystyczne - chirurgiczne mają szeroki wachlarz zastosowań, w każdej dziedzinie stomatologii, np. w protetyce czy endodoncji. W endodoncji przydają się do otwierania i kształtowania komory zęba oraz do znajdowania ujść kanałów korzeniowych. 

Do czego przeznaczone są wiertła z serii Prima Series Gold ?

Wiertła dentystyczne z pytania przeznaczone zostały do opracowań i wykończeń. Wiertła te zapewniają efektywne wykończenie materiału kompozytowego, amalgamatu oraz powierzchni szkliwa. Zmniejszają ryzyko ewentualnego uszkodzenia dziąsła lub sąsiedniego zęba. Specjalne wiertła 30-nacięciowe do ostatecznych wykończeń idealnie pasują do delikatnych prac. Wiertła usuwają wszelkiego rodzaju nierówności na powierzchni wypełnienia, a równocześnie dzięki mniejszej agresywności cięcia stają się odpowiednie do pracy z ceramiką. 

W sklepie internetowym firmy Meditrans znajdują się wiertła stomatologiczne ze wszystkich wyżej wymienionych kategorii, dlatego każdy może wybrać odpowiednią kategorię wiertła. Dodatkowo dostępne są zestawy wierteł, takie jak do preparacji pod korony i mosty, do licówek czy do preparacji pod wkłady i nakłady oraz specjalne stojaki na wiertła wykonane z aluminium.