Druk 3D w Medycynie

Druk 3D w protetyce stomatologicznej

Rozwój technologii komputerowej i aplikacji oprogramowania jest w dużej mierze częścią postępu zmian technologicznych, które doprowadziły drukowanie 3D do miejsca, w którym jest dzisiaj. Wyciski cyfrowe rewolucjonizują obecnie sposób, w jaki stomatolodzy i technicy tworzą uzupełnienia protetyczne dla pacjentów. Druk 3D jest szeroko wykorzystywany w różnych specjalnościach w stomatologii, takich jak chirurgia jamy ustnej, protetyka, ortodoncja, endodoncja czy periodontologia. Stomatologia cyfrowa umożliwia lekarzom oraz pacjentom skrócenie czasu leczenia, nawet w przypadku znacznie bardziej skomplikowanych procedur zdrowia jamy ustnej. Dostępne w naszym asortymencie materiały i produkty druku 3D pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Druk 3D w Medycynie
Kategorie

Produkty: 27

Czym charakteryzuje się druk 3D w protetyce stomatologicznej?

Drukarki 3D mogą tworzyć praktycznie każdy obiekt, który można renderować za pomocą komputera i który zmieści się w komorze drukującej drukarki. Niektóre drukarki 3D są wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się na biurku, i mogą tworzyć wystarczające obiekty na potrzeby pracowni czy gabinetu. Lekarze i chirurdzy czerpią korzyści z możliwości szybkiego projektowania i tworzenia niestandardowych i specjalistycznych uzupełnień dla pacjentów - dzięki temu mogą wykonywać swoją prace lepiej, szybciej i przy krótszym czasie rekonwalescencji pacjenta. Drukarki 3D wykorzystują jako surowiec różne rodzaje tworzyw sztucznych i kompozytów. Urządzenia nakładają warstwę po warstwie, jedna na drugą, z tworzywa sztucznego lub kompozytu w bardzo precyzyjnej kolejności, aby stopniowo zbudować 3-wymiarowe odwzorowanie obiektu modelowanego komputerowo. 

Druk 3D a jego wykorzystanie w protetyce stomatologicznej

Drukarki 3D umożliwiają laboratoriom i gabinetom stomatologicznym tworzenie solidnych i dokładnych koron dla swoich pacjentów. Druk 3D jest najczęściej wykorzystywany przy tworzeniu implantów i koron dentystycznych, jak również tworzenia protez, dzięki czemu uzupełnianie brakujących zębów jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. W wyniku tego procesu powstaje produkt końcowy, który jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Kształt, rozmiar, kolor i położenie sztucznego zęba lub korony są precyzyjnie dobrane, aby zapewnić idealne dopasowanie do zębów naturalnych. Zastosowania druku 3D obejmują także produkcję prowadnic wierteł do implantów dentystycznych, produkcję modeli fizycznych dla protetyki, ortodoncji i chirurgii, produkcję implantów dentystycznych, czaszkowo-szczękowo-twarzowych oraz produkcję czapeczek i podbudów pod implanty, jak również uzupełnienia dentystyczne.