Nici chirurgiczne rozpuszczalne

Nici chirurgiczne rozpuszczalne

Ostatnim etap zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych to zakładanie szwów. Nićmi łączy się brzegi ran, przez co możliwe jest prawidłowe zrośnięcie, a za ich pomocą utrzymuje się materiały stomatologiczne. Z założenia używane do szycia skóry. Nici wchłanialne stosujemy wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokiej estetyce gojących się tkanek. W zabiegach stomatologicznych stosuje się wówczas, gdy okres podtrzymywania tkanek jest stosunkowo krótki. W naszej ofercie znajdziesz nici wykonane w najwyższej jakości. Dostępne w naszym asortymencie materiały pochodzą od sprawdzonych producentów. Nici chirurgiczne niewchłanialne dostępne są w różnych rozmiarach oraz rodzajach igieł na stronie sklepu internetowego firmy Meditrans.

Nici chirurgiczne rozpuszczalne
Kategorie
Filtruj
  • 66,00 zł - 489,00 zł

Produkty: 13

Charakterystyka nici chirurgicznych rozpuszczalnych

Szwy wchłanialne mogą być zrobione z surowców naturalnych lub syntetycznych. Wchłanianie nici zachodzi w procesie hydrolizy (przy materiałach syntetycznych) lub pod wpływem enzymów (nici naturalne). Czas wchłaniania zależy także od umiejscowienia rany i stanu zdrowia pacjenta. Nici rozpuszczalne stosowane są wtedy, gdy czas podtrzymywania konieczny do wygojenia nie jest długi. Charakteryzują się przewidywalnym, regularnym czasem absorpcji, wysoką biozgodnością, elastycznością i odpornością na rozciąganie. Zapewniają pewien czas podtrzymania tkanek do momentu, aż rana się zabliźni. Wskazane jest, aby przy zabiegach chirurgicznych korzystać z nożyczek oraz igłotrzymaczy, jak również niezbędne jest przy pracy chirurgicznej stosowanie akcesoriów wspomagających tamowanie krwawienia.

Jakie jest zastosowanie nici chirurgicznych wchłanianych?

Nici chirurgiczne rozpuszczalne znajdują zastosowanie przede wszystkim w zabiegach, gdzie wymagany okres podtrzymywania rany jest stosunkowo krótki. Odpowiednia technika szycia, z pomocą wchłanialnych nici chirurgicznych, nie pozostawią po sobie nieestetycznych blizn. Stosowane w szczególności w stomatologii i chirurgii dziecięcej, w szczególności do szycia skóry lub błon śluzowych jamy ustnej.  Nici wchłanialne mogą mieć również swój czas wchłaniania. Wyróżniamy nici o krótkim, średnim oraz długim okresie podtrzymywania tkankowego. O krótkim okresie rekomendowane są do zamykania ran w stomatologii oraz położnictwie. Z kolei o średnim okresie stosuje się na przykład w podskórnych operacjach twarzy. Natomiast te ostatnie mogą być stosowane w niektórych zabiegach ortopedycznych, a także przy zamykaniu powłok jamy brzusznej.