Urządzenia i sprzęt do wybielania zębów

Urządzenia i sprzęt do wybielania zębów 

Stomatologia estetyczna ma znaczenie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy wygląd i zdrowy uśmiech. W tym dziale znajdują się sprzęt i akcesoria niezbędne do wykonywania zabiegu wybielania gabinetowego. Gabinetowe wybielanie zębów jest bezpiecznym i prostym zabiegiem, którego czas trwania to około godzina. Wśród wybielania zębów można wyróżnić metodę gabinetową oraz nakładkową. Metoda nakładkowa to wybielanie w dużym stopniu przez samego pacjenta. Polega ona na stworzeniu za pomocą wycisku, specjalnej szyny dopasowanej do uzębienia pacjenta i dokładnym wytłumaczeni pacjentowi sposobu używania wybranego preparatu.

Kategorie
Filtruj
  • 65,00 zł - 1 009,00 zł

Produkty: 6

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

OpalDam Green Kit

Cena 329,00 zł

Czym są profesjonalne produkty i jak używać sprzętu do wybielania zębów ?

Preparaty przeznaczone do profesjonalnego wybielania w gabinecie mają wyższe stężenie. Wśród nich są: nadtlenek wodoru (o stężeniu 35% - 37%) oraz nadtlenek karbamidu (o stężeniu ok. 40%). Zabieg w gabinecie rozpoczyna się od naniesienia na powierzchnię zębów preparatu wybielającego (nadtlenek wodoru o stężeniu 35%), a następnie zostaje naświetlany przez lampę. Światło emitowane przez lampę powoduje utlenienie nadtlenku wodoru, który wnika w szkliwo i zębinę. Preparat nakładany jest 3 razy, a każde naświetlanie trwa około 15 minut. Jedną z zalet wybielania gabinetowego niewielki czas osiąganych wyników. Dzięki zastosowaniu lampy możliwe jest rozjaśnienie o 4-15 ton (w skali Vita).

Ostrzeżenia przed stosowaniem urządzeń do wybielania zębów

Ze względu na niektóre niebezpieczeństwa wynikające z użycia żeli wybielających należy przestrzegać pewnych warunków przed i po zabiegiem. Przed rozpoczęciem zabiegu należy sprawdzić stan zdrowia jamy ustnej pacjenta, tj. sprawdzić szczelność wszelkich wypełnień i prac protetycznych oraz w razie konieczności wyleczyć wszystkie ubytki. Niedopatrzenie może prowadzić do podrażnienia miazgi zębowej. Przed wykonaniem zabiegu wskazane jest piaskowanie oraz skaling, wzmocni to efekt wybielania. W celu osiągnięcia maksymalnych efektów, po zabiegu należy przestrzegać białej diety, która głównym założeniem jest eliminacja z jadłospisu produktów silnie barwiących (np. wino, herbata, kawa, soki, jagody, buraki). Po zabiegu zęby mają tendencję do szybkiego przyswajania barwników, dlatego mogą ulegać odbarwieniom. 

Jakie urządzenia i sprzęt do wybielania można znaleźć w e-meditrans ?

W ofercie Meditrans można znaleźć urządzenia do wybielania zębów takie jak lampy, np. Lampa Philips ZOOM WhiteSpeed czy radii plus od SDI. Philips Zoom WhiteSpeed to zaawansowana technologiczne lampa przeznaczona do aktywacji światłem żelu wybielającego działającego w oparciu o reakcję nadtlenku wodoru i jonów żelaza zachodzącą podczas fotoreakcji Fentona. Natomiast Radii Plus to uniwersalna lampa do wielu zastosowań. Dzięki możliwości wymiany końcówek ma zastosowanie w stomatologii odtwórczej, diagnostyce a także w wybielaniu. Końcówka LED lampy do wybielania i pojedynczych zębów, a także łuków zębowych najlepiej sprawdza się z systemami wybielającymi takimi jak Pola Office+. Ponadto w sklepie internetowym firmy Meditrans można znaleźć szereg akcesoriów pomocnych dla lekarza jak i pacjenta. Wśród nich znajdują się: płynne koferdamy, pudełka na szyny i nakładki, preparaty do znoszenia nadwrażliwości oraz pasty, które pomogą utrzymać efekt wybielania na dłużej.