Akcesoria - protezy ruchome

Akcesoria – protezy ruchome

W tej kategorii znajdują się akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych oraz laboratoriach protetycznych. Są to m.in. akrylowy pojemniki do prac dentystycznych o różnych kształtach, wysoce aktywne, chemiczne środki do porowania powierzchni zębów i tworzyw, preparaty przeznaczone do kompleksowego czyszczenia wszystkich rodzajów protez ruchomych, likwidujące kamień nazębny, osady, naloty i nieprzyjemny zapach, kalki do oznaczania punktów stycznych przy przymiarkach koron i mostów czy metalowe ramki do procesu polimeryzacji protez. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria do protez ruchomych pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Sprawdzone produkty wysokiej jakości znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Kategorie
Filtruj
  • 9,00 zł - 583,00 zł

Produkty: 17

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Fripack 2

Cena 21,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Ramka duża

Cena 169,00 zł

Jak dbać o protezy ruchome?

Protezy ruchome uzupełniają ubytki w jamie ustnej, ich higiena jest w równej mierze ważna, jak w przypadku zębów naturalnych. W pielęgnacji protez ważne jest regularne oczyszczanie oraz optymalna jakość stosowanych przez pacjentów produktów. Do pielęgnacji protez służą tabletki do protez, specjalistyczne szczoteczki do protez, myjki do protez, płyny do protez. Na właściwą pielęgnację protez składa się również sposób jej przechowywania. Specjalistyczne pudełka do protez zapewniają higieniczne przechowywanie protezy oraz umożliwiają jej czyszczenie. Prawidłowa higiena zapewni nie tylko estetyczny wygląd protezy, ale też zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych w jamie ustnej. Dlatego po każdym posiłku należy pamiętać o szczotkowaniu protezy lub też jej wypłukaniu pod bieżącą wodą.  Produkty do pielęgnacji i higieny protez pomagają oczyszczać je, dezynfekować oraz odpowiednio przechowywać, kiedy nie są używane.

Jakie wyróżniamy protezy ruchome?

Do uzupełnień ruchomych zaliczają się protezy akrylowe, które dzielą się na częściowe i całkowite. Są one w całości wykonane z akrylu, który imituje zarówno kolor i budowę dziąseł, jak i zęby pacjenta. Protezy akrylowe to ekonomiczna wersja uzupełnień protetycznych. Kolejną grupą wykonywanych protez to protezy szkieletowe - wykonane na podbudowie metalowej opierająca się zarówno na zachowanych zębach pacjenta, jak i na wyrostkach zębowych, śluzówkach. Dzięki klamrom oraz cierniom stabilnie utrzymują się w jamie ustnej pacjenta. Następną grupą są protezy wykonane z tworzyw elastycznych. Tworzy się je z elastycznych materiałów takich jak nylon, acetal, acron, FJP, dentaflex. Do zalet protez elastycznych można zaliczyć wysoką estetykę, którą osiąga się przez brak widocznych klamer i możliwość dopasowania kolorystycznego do naturalnego uzębienia pacjenta. Dodatkowo wykluczenie metalowych klamer eliminuje metaliczny posmak w ustach.