Chirurgia dentystyczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej bardzo często są jednym z elementów kompleksowego leczenia, które umożliwia przywrócenie pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu. Dostęp do najlepszych instrumentów, materiałów i akcesoriów pozwala na wypracowanie efektywnych metod, co umożliwia zniwelowanie dyskomfortu podczas przeprowadzanego zabiegu do minimum. Współcześnie priorytetem jest przeprowadzanie wszystkich zabiegów z zachowaniem najwyższego komfortu. Dostępne w naszym asortymencie materiały i artykuły chirurgiczne pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty niezbędne w codziennej pracy chirurga znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 7,00 zł - 16 800,00 zł

Produkty: 99

Zabiegi w chirurgii stomatologicznej

Chirurgia dentystyczna to szereg różnego rodzaju zabiegów jamy ustnej, do których należą: ekstrakcja zębów mlecznych i stałych, ekstrakcja zębów mądrości (ósemek), ekstrakcja zębów zatrzymanych (częściowo lub w całości), zabiegi mikrochirurgiczne związane z przygotowaniem do zabiegów protetycznych i implantologicznych, hemisekcje, czyli usuwanie korzeni zębowych, resekcje wierzchołków korzeni zębowych, zabiegi rekonstrukcyjne, usuwanie zmian oraz guzków o charakterze łagodnym, a także niektórych złośliwych (m.in. torbieli, włókniaków, brodawczaków), wstawianie wszczepów zębowych, sterowanie regeneracją kości wyrostka zębodołowego. Chirurgii dentystycznej zawsze towarzyszy znieczulenie, dlatego tak ważne jest, aby lekarz dobrał odpowiednie leki i znieczulenia dla pacjenta.

Jakie instrumenty i artykuły są stosowane w chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina, w której wymagane są precyzyjne i najwyższej jakości instrumenty. Do podstawowych należą kleszcze Tomesa-Bertena, kleszcze Meissnera, dźwignie oraz narzędzia stomatologiczne takie jak łyżeczki zębodołowe, wiertła i dłuta, zgłębniki chirurgiczne, raspatory, noże chirurgiczne, haki, nożyczki chirurgiczne. Oprócz niezbędnych narzędzi chirurgicznych, w pracy chirurgowi stomatologii pomagają liczne biomateriały. Często stosowane są tampony kolagenowe, np. Antema czy RTR, które ułatwiają hemostazę i odbudowę tkanki. RTR to produkt, który uwalnia jony wapnia i fosforu, a tym samym umożliwia tworzenie mocnej tkanki kostnej. Posiada również właściwości osteokondukcyjne mikro oraz makroporów ułatwiające tworzenie gęstej, nowej kości. Antema, natomiast to środek hamujący krwawienia, zawierający oczyszczony koński kolagen.

Nici chirurgiczne i ich zastosowanie

Kolejną grupą produktową są nici chirurgiczne. Stosowane we współczesnej chirurgii szwy mogą być klasyfikowane na wiele sposobów. Wyróżnia się nici wchłanialne i niewchłanialne, naturalne i syntetyczne, jednowłóknowe i wielowłókowe. Szwy wchłaniane mogą być zrobione z naturalnych lub syntetycznych surowców. Wchłanianie nici zachodzi w procesie hydrolizy lub pod wpływem enzymów, pierwsze w przypadku materiałów syntetycznych. Proces wchłaniania takich szwów to średnio dwa – trzy miesiące. Natomiast szwy syntetyczne produkowane są z oliglikolidowe, poliglaktynowe oraz polidioksanonowe.  Nici niewchłaniane mogą być syntetyczne, jak i naturalne. Szwy syntetyczne wykonane są z poliamid, poliester lub polipropylen, a nici naturalne z lnu lub jedwabiu. Nici niewchłanianych używa się w przypadku szycia ran, wymagających długotrwałego i stabilnego podtrzymywania.