Pojemniki do mycia i dezynfekcji

Pojemniki do dezynfekcji

Skuteczna dezynfekcja narzędzi i instrumentów wielokrotnego użytku polega na zanurzeniu ich w odpowiednim preparacie dezynfekującym. Oprócz doboru preparatu, efektywność dezynfekcji zapewniają odpowiednie pojemniki do mycia. W tej kategorii znajdują się również dozowniki, a także akcesoria, które powinny znajdować się w każdym gabinecie. W ofercie Meditrans znajdziecie Państwo wszelkie rodzaje pojemników do dezynfekcji. Od pojemników do dezynfekcji wierteł, aż do pojemników do płynów dezynfekujących. Ponadto w naszym sklepie znajdziecie państwo wszelkie uzupełnienia, płyny, preparaty i wkłady do pojemników do czyszczenia zarówno instrumentarium jaki i dezynfekcji, mycia oraz pielęgnacji skóry.

Kategorie
Filtruj
  • 7,00 zł - 768,00 zł

Produkty: 19

Czym dokładnie są wanienki dezynfekcyjne – pojemniki do dezynfekcji wierteł i instrumentów ?

Użycie wanienek w procesie dezynfekcji instrumentów ma na celu odpowiednie sporządzenie roztworu środków dezynfekujących, dezynfekcję właściwą, a także transport narzędzi.Tego rodzaju pojemniki do dezynfekcji wykonane są z tworzywa sztucznego odpornego temperaturę do 70°C oraz na działanie związków chemicznych, które stanowią bazę preparatów dezynfekujących. W skład wanienki wchodzą 3 elementy: wanna i sito wykonane z polipropylenu oraz pokrywa z PCV. Pokrywa zapobiega wymianę preparatu z otoczeniem, tzn. zabezpiecza parowanie preparatu poza wanienkę oraz uniemożliwia przedostanie się niechcianych ciał obcych do procesu dezynfekcji. Sito ułatwia wyjmowanie instrumentów i ogranicza kontakt z roztworem. Płytki dociskowe pomagają dokładnie zanurzyć narzędzia w przygotowanym roztworze. Są łatwe w myciu. Wanienki dostępne są w różnych rozmiarach, aby można było odpowiednio wyposażyć gabinet do potrzeb własnych. 

Pojemniki do płynów dezynfekcyjnych

Obok wanienek, pojemników do dezynfekcji wierteł i części zamiennych w tej kategorii znajdują się również dozowniki do dezynfekcji, zarówno manualne jak i bezdotykowe. Dozowniki manualne wyposażone są w przycisk ręczny lub łokciowy umożliwiający aplikację preparatu na dłonie czy ręcznik. Pojemniki do dezynfekcji rąk, m.in. dozownik manualny typu NEXA Compact wyposażony został również w pompkę zapobiegającą kapaniu płynu. Dozowniki automatyczne, bezdotykowe automatycznie pompują określoną ilość środka czyszczącego. Są one energooszczędne. Preparaty do pojemników do dezynfekcji wierteł znajdą Państwo w kategorii mycie i dezynfekcja instrumentów, w uzupełnienia do pojemników do dezynfekcji rąk w kategorii mycie, dezynfekcja i pielęgnacja skóry.

Więcej informacji na temat pojemników do mycia i dezynfekcji można znaleźć na stronie internetowej firmy Meditrans.