Urządzenia protetyczne

Urządzenia protetyczne

W tej kategorii znajdują się urządzenia protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych oraz w laboratoriach protetycznych. Są to m.in. Obcinarki do gipsu, Piece do ceramiki, syntetyzacji czy pierścieni, Lampy do polimeryzacji, Piaskarki, Frezarki, Dłuta pneumatyczne, jak również palniki, myjki czy pinarki do modeli. W pracownii protetycznej to przede wszystkim profesjonalny oraz nowoczesny sprzęt dentystyczny wysokiej jakości, akcesoria i materiały protetyczne oraz wyselekcjonowane produkty składające się na jej dobre wyposażenie. Dostępne w naszym asortymencie urządzenia protetyczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 4,00 zł - 180 000,00 zł

Produkty: 95

Piaskarki protetyczne i ich charakterystyka

Piaskarki protetyczne wykorzystywane są do oczyszczania odlewów z resztek mas osłaniających, jak również do zbijania, wygładzania, polerowania, matowienia lub nadawania specyficznych faktur powierzchniom wyrobów protetycznych za pomocą piasków korundowych czy perełek szklanych. Smukłe budowy piaskarek protetycznych umożliwiają umieszczenie urządzenia na niewielkiej przestrzeni. Urządzenie wykorzystuje specjalne ścierniwo gromadzone w zbiorniku, które jest zasysane pod ciśnieniem i kierowane przewodem do pistoletu o odpowiedniej dyszy. Pistolet pozwala wypuszczać strumień ścierniwa w kierunku oczyszczanej powierzchni. Piaskarki wykorzystuje się również do bezbolesnego opracowywania niewielkich ubytków oraz piaskowania metalu przy naprawach porcelany. Mogą być stosowane w celu zszorstkowania powierzchni metalu, ceramiki i tworzyw sztucznych do skutecznego wzmacniania przyczepności, środków wiążących.

Co charakteryzuje wyciągi protetyczne?

Wyciągi protetyczne to urządzenia oczyszczające oraz zapewniające maksymalny komfort  i bezpieczeństwo podczas opracowywania prac protetycznych, w momencie prac protetycznych, kiedy wytwarza się bardzo dużo pyłu i brudu. Najczęściej podczas cięcia modeli, używania mas ogniotrwałych i wszelkiego rodzaju gipsów, wywiercania otworów w modelu czy piaskowania, wytwarzany jest pył i inne niebezpieczne opiłki. W wyciągach protetycznych stosowane są dwa inteligentne oraz niezależne zawory zaciskowe, dzięki którym wyciągi pracują tylko tam i tylko wtedy gdy jest to konieczne. Urządzenia wyposażane są w duży czytelny wielofunkcyjny wyświetlacz oraz system automatycznej korekty silnika, który utrzymuje stałą moc ssania. Wyciągi  posiadają worki, do których wciągany jest cały pył. Worki należy regularnie wymieniać, aby wyciąg cały czas działał efektywnie. Istnieją także urządzenia bezworkowe, czyszczone przez specjalny i dedykowany filtr.

Urządzenia protetyczne wykorzystywane w codziennej pracy

Istnieje szereg urządzeń protetycznych wspierających codzienną pracę specjalistów i techników protetycznych takich jak: Myjki  to kompaktowe urządzenia do czyszczenia protez i aparatów ortodontycznych, dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi czyszczenia nie angażuje żadnej cennej siły roboczej. Obcinarka to urządzenie do obcinania modeli gipsowych wyposażone w dużą tarczę, które mogą pracować na sucho lub mokro. Kolejnym z nich są piece do wypalania materiałów ceramicznych. Piece do wypalania ceramiki i synteryzacji tlenku cyrkonu, pozwalają na wykonanie większości stałych uzupełnień protetycznych na miejscu w ciągu jednej wizyty. Często wykorzystywanym urządzeniem są mieszadła  próżniowe, które służą do mieszania  gipsu, mas osłaniających, alginatu czy silikonów. Dzięki czemu otrzymuje się całkowicie , jednorodne, pozbawione pęcherzyków mieszaniny.