Wkłady koronowo–korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe stanowią stałe uzupełnienie protetyczne wykonywane na zębach wyleczonych kanałowo. Są stosowane w celu wzmocnienia struktury korzenia i filaru protetycznego przed wykorzystaniem go w dalszym etapie leczenia. Takie wkłady uformowane są jak sztyft, na którym mocowana jest korona protetyczna. Zakłada się je zarówno w przypadkach zębów jedno oraz wielokorzeniowych. Wkład zbudowany jest z części korzeniowej oraz części koronowej. Część korzeniową umieszczana jest w kanale korzenia, natomiast część koronowa wystaje powyżej poziomu powierzchni korzenia i na jej zostanie umieszczona korona. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyselekcjonowanych przez Meditrans wkładów koronowo korzeniowych.

Kategorie
Filtruj
  • 32,00 zł - 2 381,00 zł

Produkty: 70

Czym charakteryzują się i kiedy stosować standardowe wkłady koronowo-korzeniowe ?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych: uniwersalne z włókna szklanego lub węglowego oraz metalowe, tzw. lane. Wkłady z włókna szklanego, np. PROSTHETIC czy Hi-Rem od Overfibers są zdecydowanie bardziej elastyczne, ale mniej trwałe. Nie ulegają korozji, a ich przezierność jest porównywalna z naturalnymi zębami. Stosowane są przy zachowaniu dużej ilości zdrowych tkanek korony zęba. Posiadają standardowe rozmiary i są najczęściej stosowane przed stomatologów. Ich użycie nie wymaga pobierania wycisku. Standardowe wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się: 

• w przypadku, gdy niezbędna jest natychmiastowa rekonstrukcja korony złamanego zęba

• w zębach, których rokowanie nasuwa wątpliwości i pewne jest, że w niedalekiej przyszłości konieczna będzie ich ekstrakcja 

• w przypadku konstrukcji tymczasowych, gdzie użycie wkładu jest niezbędne, a docelowo ich miejsce zajmą wkłady indywidualne (wykonane ze stopów metali)

Czym są i kiedy stosować wkłady koronowo korzeniowe indywidualne ?

Wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne, w odróżnieniu od standardowych są odpowiednio modelowane pod konkretny przypadek, kształt pozostałości korzeniowej, uzębienie pacjenta. Zindywidualizuje wkłady stosuje się w celu maksymalizacji wytrzymałości mechanicznej konstrukcji i optymalizację kształtu w dalszym leczeniu. Wkład posiada dwie części: koronową i korzeniową. 

Wskazania do założenia wkładu koronowo korzeniowego: martwy ząb po leczeniu kanałowym, zniszczenie korony zęba bez znaczenia, co było jego przyczyną, konieczność wzmocnienia zębów filarowych do odbudowy protetycznej w postaci mostu. Natomiast nie należy stosować leczenia przy użyciu wkładów koronowo-korzeniowych przy pionowym złamaniu korzenia, nieprawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym, uczuleniu na materiał oraz przy zbyt dużym zniszczeniu korony zęba sięgającego nawet okolicy poddziąsłowej. 

Szczególne rodzaje wkładów koronowo – korzeniowych ?

Wkład koronowo-korzeniowy jednoznacznie wzmacnia osłabiony korzeń zęba i pozostałości korony. Pozwala na odbudowę filaru protetycznego, tak aby otrzymana konstrukcja miała wytrzymałość zbliżoną do zęba naturalnego. W specyficznych okolicznościach wymagań estetycznych wykonuje się wkłady z tlenku cyrkonu. Wkłady te nie posiadają koloru metalicznego, ale biały/kremowy – użycie tych wkładów pozwala na wykonanie korony pełnoceramicznej. Wkłady wykonane ze stopu metali posiadają żółtawy – metaliczny odcień lub można je pozłocić lub pokryć azotkiem tytanu.

Dlaczego wybrać wkłady koronowo-korzeniowe Overfibers ?

Wcześniej wspomniane wkłady z włókna szklanego od Overfibers, np. Over Post Polygon to wkłady o wysokiej wytrzymałości i estetyce. Przeznaczone są do stosowania w kanałach o przekroju owalnym, eliptycznym, do zębów bardzo obciążonych (górne siekacze, kły, przedtrzonowe) oraz jako filary protez stałych lub zakotwiczania protez ruchomych. Posiadają kształt elipsy. Materiał jest przezroczysty przez co możliwe jest wykonanie odbudowy wysokoestetycznej. Dodatkowo są odporny i elastyczny moduł gwarantuje maksymalną stabilność, co znacznie ogranicza ryzyko złamań wkładów korzeniowych. Wkładów nie trzeba silanizacować, są biokompatybilne, a także dobrze widoczne na zdjęciach RTG. Dodatkowym atutem wkładów koronowo – korzeniowych Overfibers jest cena – odpowiednia do jakości produktu.

Wszystkie wymienione produkty oraz wiele innych, które można odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta i specjalisty dostępne są na stronie sklepu internetowego firmy Meditrans.