Kleszcze chirurgiczne, stomatologiczne

Do wykonania zabiegu ekstrakcji zęba niezbędne są odpowiednio dopasowane, profesjonalne kleszcze ekstrakcyjne. Ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu specjalistycznego instrumentarium. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór narzędzi do chirurgii stomatologicznej. Od lat dostarczamy sprawdzone produkty od renomowanych dostawców. W naszym asortymencie znajdują się kleszcze do usuwania zębów górnych i dolnych: siekaczy, kłów, przedtrzonowców i trzonowców. Oferujemy także narzędzia przeznaczone do ekstrakcji zębów mlecznych. Wszystkie nasze narzędzia są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia im długą żywotność i niezawodność w codziennej pracy.

Kategorie
Filtruj
  • 27,00 zł - 4 295,00 zł

Produkty: 64

Kleszcze chirurgiczne ekstrakcyjne i ich przeznaczenie

Do ekstrakcji zębów z różnych części żuchwy i kości szczękowej przeznaczone są odpowiednio ukształtowane do nich kleszcze ekstrakcyjne. Do tego typu zabiegów chirurgicznych używa się także innych narzędzi takich jak: dźwignie i luksatory. Kleszcze stanowią podwójną dwuramienną dźwignię, która złożona jest z dwóch części. Krótsza przystosowana jest do uchwycenia zęba, natomiast dłuższa jest do obejmowania dłonią. Obie te części połączone są za pomocą zamka, czyli punktu obrotowego dźwigni. Do górnych siekaczy i kłów przeznaczone są kleszcze proste. Do górnych zębów przedtrzonowych – kleszcze esowate. Do zębów trzonowych górnych przeznaczone są kleszcze chirurgiczne esowate z trzpieniem. Do zębów górnych, kleszcze chirurgiczne bagnetowe. Do wykonania zabiegu niezbędne będzie również znieczulenie.

Zestaw Bertena a zestaw Meissnera

Do najpopularniejszych kleszczy dentystycznych należą kleszcze ekstrakcyjne pochodzące z zestawu Bertena oraz kleszcze z zestawu Meissnera. Różnią się one od siebie liczbą, budową, a także sposobem uchwycenia rękojeści. W skład zestawu Bertena wchodzi kilkanaście par kleszczy, które ze względu na swoją budowę dedykowane są konkretnym grupom zębów. Są to kleszcze anatomiczne, czyli ich kształt odpowiada budowie korzeni. Na zestaw składają się osobno kleszcze do części górnej i osobno do części dolnej. Dodatkowo budowa rękojeści dopasowana jest do lokalizacji usuwanego zęba. Natomiast zestaw Meissnera składa się z 3 par kleszczy, które różnią się jedynie budową dzioba. Możliwe jest również ich rozłożenie na części, a wynika to z zastosowania do ich budowy zamka Collina. Służą do usuwania zębów zarówno w szczęce, jak i żuchwie. W skład zestawu wchodzą kleszcze: wąskie, średnie i szerokie.

Wszystkie wymienione rodzaje kleszczy stomatologicznych można znaleźć na stronie sklepu Meditrans. Kleszcze są wykonane głównie ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna zapewnia ich użyteczność przez długi czas.