Nici chirurgiczne niewchłanialne

Nici chirurgiczne niewchłaniane

Zakładanie szwów to ostatni etap zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych. Nićmi łączy się brzegi ran, przez co możliwe jest prawidłowe zrośnięcie, za ich pomocą utrzymuje się materiały stomatologiczne. Z założenia używane do szycia skóry, lecz wykorzystywane także w przypadkach, gdy potrzebne jest długotrwałe i stałe napięcie w tkankach głębszych. Przeważnie nici niewchłanialne produkuje się z materiałów syntetycznych. W naszej ofercie znajdują nici wykonane w z wysokiej jakości materiałów. Dostępne w naszym asortymencie materiały pochodzą od cenionych i zaufanych producentów. Nici chirurgiczne niewchłanialne dostępne są w różnych rozmiarach oraz rodzajach igieł.

Kategorie
Filtruj
  • 45,00 zł - 456,00 zł

Produkty: 18

Kiedy stosuje się nici chirurgiczne niewchłanialne?

Nici niewchłaniane to nici, które nie ulegają degradacji i nie podlegają przemianie w organizmie. Wymagają one późniejszego usunięcia. Wykonane są z surowców naturalnych np. jedwab, len, oraz  syntetycznych np. poliamid, poliester, monofil lub metalu np. stal. Nici chirurgiczne niewchłanialne przeznaczone są do permanentnego zaimplementowania w organizmie albo do usunięcia po zagojeniu się rany pacjenta. Te egzemplarze stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia ze stałym i mocnym zbliżeniem tkanek. Nici określane jako niewchłanialne mogą być zakładane na stałe również w przypadku tych tkanek, które nie są już w stanie samodzielnie się podtrzymywać. Ten rodzaj nici wymaga chirurgicznego usunięcia.

Charakterystyka i zastosowanie nici chirurgicznych niewchłanianych

Nici niewchłanialne przeznaczone są do permanentnego zaimplementowania w organizmie lub usunięcia po zagojeniu rany. Stosowane są przede wszystkim tam, gdzie wskazane jest stałe i mocne zbliżenie tkanek. Wskazane jest, aby przy zabiegach chirurgicznych korzystać z nożyczek oraz igłotrzymaczy, jak również niezbędnych przy pracy chirurgicznej akcesoriów wspomagających tamowanie krwawienia. Nici niewchłanialne mogą być implementowane na stałe w tkankach, które nawet po zagojeniu się rany nie odzyskują siły wystarczającej do samodzielnego podtrzymywania. Siła podtrzymywania takich nici chirurgicznych pozostaje wysoka przez długi okres. W przypadku zamykania ran skórnych nici usuwane są po zagojeniu się rany. Nici chirurgiczne niewchłanialne można podzielić na nici naturalne, nici syntetyczne jednowłóknowe, nici syntetyczne wielowłókowe.