Nici chirurgiczne niewchłanialne

Zakładanie szwów to ostatni etap zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych. Nićmi łączy się brzegi ran, przez co możliwe jest prawidłowe zrośnięcie, za ich pomocą utrzymuje się materiały stomatologiczne. Z założenia używane do szycia skóry, lecz wykorzystywane także w przypadkach, gdy potrzebne jest długotrwałe i stałe napięcie w tkankach głębszych. Przeważnie nici niewchłanialne produkuje się z materiałów syntetycznych. W naszej ofercie znajdują nici wykonane w z wysokiej jakości materiałów. Dostępne w naszym asortymencie materiały pochodzą od cenionych i zaufanych producentów. Nici chirurgiczne niewchłanialne dostępne są w różnych rozmiarach oraz rodzajach igieł.

Kategorie
Filtruj
  • 45,00 zł - 293,00 zł

Kiedy stosuje się nici chirurgiczne niewchłanialne?

Nici niewchłaniane to nici, które nie ulegają degradacji i nie podlegają przemianie w organizmie. Wymagają one późniejszego usunięcia. Wykonane są z surowców naturalnych np. jedwab, len, oraz syntetycznych np. poliamid, poliester, monofil lub metalu np. stal. Nici chirurgiczne niewchłanialne przeznaczone są do usunięcia po zagojeniu się rany pacjenta. Te egzemplarze stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia ze stałym i mocnym zbliżeniem tkanek. Nici określane jako niewchłanialne mogą być zakładane na stałe również w przypadku tych tkanek, które nie są już w stanie samodzielnie się podtrzymywać. Ten rodzaj nici wymaga chirurgicznego usunięcia.

Charakterystyka i zastosowanie nici chirurgicznych niewchłanianych

Nici niewchłanialne przeznaczone są do usunięcia po zagojeniu rany. Stosowane są przede wszystkim tam, gdzie wskazane jest stałe i mocne zbliżenie tkanek. Wskazane jest, aby przy zabiegach chirurgicznych korzystać z nożyczek oraz igłotrzymaczy, jak również niezbędnych przy pracy chirurgicznej akcesoriów wspomagających tamowanie krwawienia. Siła podtrzymywania takich nici chirurgicznych pozostaje wysoka przez długi okres. W przypadku zamykania ran skórnych nici usuwane są po zagojeniu się rany. Nici chirurgiczne niewchłanialne można podzielić na nici naturalne, nici syntetyczne jednowłóknowe, nici syntetyczne wielowłókowe. Sprawdź również nici chirurgiczne wchłanialne.