Akcesoria chirugiczne

Akcesoria chirurgiczne

Narzędzia i akcesoria chirurgiczne stosowane w stomatologii to grupa przyrządów, których użytkownicy mają wysokie i ściśle określone wymagania. Związane jest to z ich przeznaczeniem. Głównym zastosowaniem narzędzi są zabiegi inwazyjne, gdzie wymagana jest precyzja i bezbłędność. Sprawia to, że wszystkie narzędzia, a także akcesoria muszą zostać wykonane w wysokiej jakości. Odpowiednie instrumentarium do przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych zapewnia optymalną pracę specjalistów w gabinetach i klinikach stomatologicznych. W kategorii znajdziemy akcesoria takie jak: uchwyty do skalpela oraz rękojeści, środki hemostatyczne, membrany tytanowe czy opatrunki. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria chirurgiczne pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Sprawdzone produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans

Kategorie
Filtruj
  • 7,00 zł - 561,00 zł

Produkty: 9

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Uchwyt do skalpela

Cena 8,40 zł

Praca chirurga stomatologicznego a wyposażenie gabinetu

Praca chirurga stomatologicznego wymaga niezwykłego skupienia i precyzji, dlatego wszelkie wytrącenia mogą skutkować dużymi problemami. Zmusza to do odpowiedniego przygotowania miejsca pracy do wykonania zabiegu. Obok odpowiednich środków do dezynfekcji i zapewnienia higieny w miejscu przeprowadzania zabiegu niezbędne są odpowiednie instrumenty i akcesoria do nich, które ułatwiają i przyśpieszają czas pracy. Wśród elementów potrzebnych w gabinecie można wymienić: odpowiednia odzież ochronna, właściwe oświetlenie oraz zestawy narzędzi i akcesoriów do nich. Wszelkie uszkodzenia narzędzi mogą prowadzić do zaburzenia sprawności przebiegu pracy.  Wśród akcesorii chirurgicznych wykorzystywanych w gabinetach stomatologicznych są m.in. uchwyty do skalpela oraz rękojeści, środki hemostatyczne, membrany tytanowe czy opatrunki.

Chirurgia stomatologiczna i jej zastosowanie

Chirurgia dentystyczna to szereg różnego rodzaju zabiegów jamy ustnej, do których należą: ekstrakcja zębów mlecznych i stałych, ekstrakcja zębów mądrości (ósemek), ekstrakcja zębów zatrzymanych (częściowo lub w całości), zabiegi mikrochirurgiczne związane z przygotowaniem do zabiegów protetycznych i implantologicznych, hemisekcje, czyli usuwanie korzeni zębowych, resekcje wierzchołków korzeni zębowych, zabiegi rekonstrukcyjne, usuwanie zmian oraz guzków o charakterze łagodnym, a także niektórych złośliwych (m.in. torbieli, włókniaków, brodawczaków), wstawianie wszczepów zębowych, sterowanie regeneracją kości wyrostka zębodołowego. Chirurgii dentystycznej zawsze towarzyszy znieczulenie, dlatego tak ważne jest, aby lekarz dobrał odpowiednie leki i rodzaj znieczulenia dla pacjenta.