Nożyczki medyczne i igłotrzymacze

Nożyczki i igłotrzymacze

Nożyczki i igłotrzymacze stomatologiczne dostępne w naszym sklepie to instrumenty wykonane z wysokiej jakość materiałów od sprawdzonych dostawców niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Dobór tego typu narzędzi jest uwarunkowany od czynności jakie są wykonywane. Nożyczki mogą być proste lub zagięte. Zagięcie lewe lub prawe o różnych kątach wykorzystywane jest przy przecinaniu szwów czy opatrunków stomatologicznych. W naszej ofercie dostępne są również igłotrzymacze o różnych rodzajach, kształtach i rozmiarach. Jeżeli szukasz sprawdzonych instrumentów od renomowanych dostawców to sklep Meditrans jest świetnym miejscem do uzupełnienia wyposażenia gabinetu.

Kategorie
Filtruj
  • 13,00 zł - 1 407,00 zł

Produkty: 27

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Igłotrzymacz Mathieu

Cena 63,00 zł Brutto

Igłotrzymacze stomatologiczne

Igłotrzymacze stomatologiczne, inaczej nazywane imadłami to instrumenty bardzo pomocne w trakcie zakładania szwów u pacjentów. Narzędzia te mają za zadanie utrzymać igłę w czasie wykonywanego zabiegu. Przydatne są również do wiązania nici chirurgicznych, czyli związywania szwów chirurgicznych. Dostępne w sklepie Meditrans igłotrzymacze mają różne rozmiary i kształty. Kształt i rozmiar należy dobrać odpowiednio do opracowywanych tkanek oraz do nici chirurgicznych stosowanych w gabinecie. Instrumenty możemy podzielić na miękkie i twarde. Podział ten wynika z rodzaju wkładki w części roboczej narzędzia. Najbardziej popularne igłotrzymacze to Mathieu i Hagara. 

Nożyczki mikrochirurgiczne

Nożyczki są podstawowymi narzędziami w praktyce stomatologicznej. Używa się ich do cięcia i  preparowania tkanek, szwów, drutów, a także materiałów opatrunkowych. Wszystkie modele nożyczek składają się z ostrza oraz końcówek tnących, połączonych osiowo. Nożyczki stomatologiczne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu możliwa jest ich sterylizacja oraz dezynfekcja. Występują 3 typy ostrzy nożyczek. Standardowe nożyczki używane do cięcia tkanek – typ Ostre / stępione. Mikronożyczki ostre / ostre. Stępione / stępione nożyczki z końcówką stępioną w połowie – używane są jako nożyczki preparacyjne oraz do chirurgii naczyniowej. 

Dlaczego sterylizacja instrumentów jest ważna ?

Jest kilka powodów, które przemawiają za regularną i dokładną sterylizacją instrumentów stomatologicznych. Pierwszym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa w gabinecie. Dobrze wysterylizowane narzędzia są znacznie bezpieczniejsze dla pacjentów i personelu. Kolejnym powodem, dla którego warto przestrzegać zasad sterylizacji jest przedłużenie żywotności narzędzi. Instrumenty wykonane z wysokiej jakości materiałów, często sterylizowane będą służyć dłużej. Sterylizacja pomaga w eliminacji wszelkich drobnoustrojów, które mogą zalegać na używanych w gabinecie instrumentach. Dodatkowo warto pamiętać o zasadach przechowywania narzędzi (w tym igłotrzymacz) w sterylnych warunkach.