Mycie i dezynfekcja powierzchni

Preparaty do dezynfekcji powierzchni w gabinecie stomatologicznym

Spełnianie wymogów sanitarnych w gabinecie stomatologicznym to nie tylko dobre działania profilaktyki zakażeń, lecz również narzucony przez prawo obowiązek. Gabinety stomatologiczne traktowane są na równi z pomieszczeniami do świadczenia usług medycznych, co za tym idzie obarczone są szczegółowymi przepisami dotyczącymi każdego gabinetu lekarskiego. W gabinetach stomatologicznych występuje wiele zagrożeń biologicznych, które dzięki prawidłowym procedurom dezynfekcji powierzchni udaje się minimalizować. Firma Meditrans od wielu lat nie tylko zaopatruje gabinety w środki do dezynfekcji powierzchni, ale także na bazie wieloletnich doświadczeń wprowadziła do sprzedaży linię własnych preparaty do dezynfekcji powierzchni.

Kategorie
Filtruj
  • 12,00 zł - 778,00 zł

Produkty: 75

Jakie procedury i środki do dezynfekcji stosować do różnych powierzchni ?

Mycie i dezynfekcję powierzchni można podzielić ze względu na rodzaj powierzchni, której dotyczy procedura. Są to powierzchnie dotykowe, czyli te z którymi pacjent i personel mają bezpośredni kontakt, takie jak poręcze fotela, klamki, uchwyty, włączniki itp. oraz powierzchnie bezdotykowe, z którymi pacjent nie ma bezpośredniego kontaktu (podłogi, ściany, meble). Powierzchnie dotykowe należy obowiązkowo dezynfekować po każdym pacjencie. Przeprowadza się je za pomocą preparatów do dezynfekcji powierzchni o szerokim spektrum działania (bakteriobójczym, wirusobójczym, grzybobójczym, prątkobójczym). Zalecane jest użycie gotowych chusteczek nasączonych preparatem lub użycie chusteczek, na powierzchnię których aplikuje się odpowiedni preparat. Natomiast bezpośrednie spryskanie powierzchni jest niewskazane, ale dopuszczalne w sytuacji trudnodostępnych miejsc. 

Dlaczego dezynfekcja powierzchni medycznych bezdotykowych jest ważna i jakie są opcje alternatywne ?

Mycie i dezynfekcja powierzchni medycznych bezdotykowych przeprowadza się raz dziennie, po ostatniej wizycie pacjenta. Wskazane są preparaty bezalkoholowe lub chusteczki nasączone tymi preparatami. Nie należy łączyć produktów do mycia podłóg z preparatami do dezynfekcji. Dezynfekcji podlegają wszelkie powierzchnie podłóg, ścian i mebli. Te działania mają na celu mechaniczne usunięcie zanieczyszczeń organicznych oraz unicestwianie żywych form drobnoustrojów. Jako, że wykonanie dezynfekcji całego pomieszczenia jest trudne z uwagi na unoszące się w gabinecie zanieczyszczenia biologiczne coraz częściej stosuje się urządzenia wytwarzające suchą mgłę. Preparaty do dezynfekcji powierzchni w gabinecie stomatologicznym w technice wykorzystującą suchą mgłę zawierają nadtlenek wodoru lub preparaty łączące nadtlenek wodoru z substancjami aktywnymi. Sucha mgła dociera do wszystkich trudnodostępnych miejsc i po przeprowadzeniu dezynfekcji wymaga degazacji pomieszczenia. Innym rodzajem dezynfekcji jest też stosowanie lamp UV. 

Dlaczego PrimaDent ?

Firma Meditrans wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów, proponuje własną linię preparatów do mycia i dezynfekcji skóry, powierzchni czy instrumentów . Wśród produktów PrimaDent znajdują się produkty takie jak: wilgotne chusteczki nasączone preparatem bazującym na alkoholu PrimaDent Wipes, gotowy do użycia preparat PrimaDent Spray czy koncentraty do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni medycznych PrimaDent Perfect. Produkty PrimaDent, a także wiele innych preparatów i nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji powierzchni dostępne są na stronie sklepu internetowego Meditrans.