- -17,10 zł
Wypełnienia tymczasowe stomatologiczne
Fleczery stomatologiczne są stosowane tylko przez określony czas do ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu takiego wypełnienia ząb jest szczelnie zamknięty, a podczas końcowej wizyty bez problemu można go usunąć, nie tracąc czasu na rozwiercenie plomby. Skuteczne leczenie zależy m.in. od zastosowania wysokiej jakości wypełnienia ubytku. W naszej ofercie znajdziesz szeroki rodzaj systemów łączących takich jak akcesoria do wypełnień. Wśród najbardziej popularnych produktów stosowanych w wypełnieniach tymczasowych są produkty 3M ESPE: Cavit – do tymczasowego wypełniania ubytków. Cavit W – do tymczasowego zabezpieczania ubytków w trakcie leczenia endodontycznego, Cavit G – do tymczasowego zabezpieczania zębów opracowanych pod wkłady. Dostępne w naszym asortymencie materiały pochodzą od cenionych i zaufanych producentów. Wszystkie wypełnienia można odnaleźć na stronie firmy Meditrans.
Produkty: 30
- -19,00 zł
- -2,60 zł
Kiedy stosujemy wypełnienie tymczasowe?
Zabezpieczenie ubytku materiałem tymczasowym zazwyczaj stosowane jest w sytuacji niemożności założenia wypełnienia ostatecznego lub w sytuacji rozłożenia leczenia kanałowego na kilka wizyt u dentysty. Materiał tymczasowy, inaczej fleczer, zakładany jest w sytuacji, gdy nie można uzyskać optymalnych warunków założenia odpowiedniego wypełnienia kompozytem światłoutwardzalnym. Ważnym etapem leczenia endodontycznego jest tymczasowe, prowizoryczne zamknięcie otworu trepanacyjnego. Fleczer jest całkowicie bezpieczny dla dzieci, dorosłych i kobiet w ciąży. Skład nie ma negatywnego wpływu na tkanki zęba ani na organizm pacjenta. To nowoczesne środki, które znacząco ułatwiają pracę lekarza i poprawiają komfort pacjenta, dlatego nie może ich zabraknąć w żadnym gabinecie.
Jakie zastosowanie powinien mieć materiał tymczasowy w stomatologii?
Materiał do wypełnień tymczasowych powinien spełniać wiele kryteriów, dzięki którym zapewni odpowiednią szczelność i ochronę przeciwbakteryjną oraz będzie przeciwdziałał dalszemu rozwojowi próchnicy. Cechy dobrego materiału tymczasowego: trwałość - powinien wytrzymać siły, jakim będzie poddawany w czasie kolejnych tygodni – szczotkowanie, rozdrabnianie pokarmu, dobra szczelność, łatwość usunięcia, neutralny smak, niereaktywność z lekami i materiałami stomatologicznymi. W stomatologii wykorzystuje się różne materiały do wypełnień tymczasowych. Jednym z bardziej popularnych materiałów jest tlenek cynku, który jednocześnie wspiera cofanie się próchnicy. Współcześnie stosuje się również bardziej zaawansowane materiały stomatologiczne takie jak: cement tlenkowo-cynkowo-eugenolowy, cement tlenkowo-cynkowo-siarczanowy, a także samo twardniejące tworzywa.