Wiertła chirurgiczne
Stosowane w stomatologii wiertła chirurgiczne należą do grupy przyrządów, których użytkownicy mają wysokie i ściśle określone wymagania. Związane jest to z ich przeznaczeniem, gdyż wykorzystywane są one przez specjalistów przy wielu różnych zabiegach w gabinetach czy klinikach stomatologicznych. Głównym zastosowaniem narzędzi są zabiegi inwazyjne, gdzie specjalista wykazuje się jak największą precyzją i bezbłędnością. Dlatego tak bardzo zwraca się uwagę na jakość wykorzystywanych narzędzi i instrumentów podczas zabiegów chirurgicznych w stomatologii. Dostępne w naszym asortymencie wiertła chirurgiczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 25
Charakterystyka wierteł chirurgicznych stosowanych w stomatologii
Wiertła chirurgicznych stosowane w stomatologii obejmują wiele zastosowań w codziennej pracy gabinetów stomatologicznych, implantologicznych, jak również podczas zabiegów traumatologii czy z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej. Wśród wierteł występują specjalnie zaprojektowane spiralne nacięcia, pozwalające na efektowne usuwanie pozostałości. Większość z nich przeznaczona jest do pracy w kości, dzięki odpowiednim kątom ostrzy tnących. Głównym materiałem, z jakiego wykonywane są wiertła to wysokiej jakości gatunek węglika spiekanego, który zapewnia maksymalną wytrzymałość oraz efektywność cięcia pokrywając przy tym zapotrzebowanie na szeroki zakres zastosowań. Wykorzystywane są przy zabiegach takich jak cięcie zębów przed ekstrakcją, do separacji korzeni czy usuwania złamanych części korzeni.
Czym charakteryzują się wiertła stosowane w stomatologii?
Wiertła stomatologiczne składają się z trzech elementów: trzonu, szyjki, główki. Występują one w zróżnicowanych kształtach, takich jak: kulkowe, stożkowe czy szczelinowe. Dzięki temu ich zastosowanie może być wykorzystywane podczas wielu zabiegów w gabinetach czy klinkach stomatologicznych. Dzięki specjalnie zaprojektowanym końcówką stały się alternatywą dla skalpelów i elektrochirurgii. Wiertła chirurgiczne wykorzystywane przy standardowych zabiegach takich jak opracowywanie i polerowanie wypełnień, usuwanie kamienia, umieszczenie protezy, ekstrakcji zęba, jak również modelowaniu oraz poszerzaniu dziąseł, odsłanianiu głębokich ubytków w szyjkach zębów, odsłanianie implantów śródkostnych czy odsłonieniu zębów zatrzymanych w kości.