Pistolety i podajniki

Pistolety i podajniki stomatologiczne

W stomatologii często wykorzystywane są różne akcesoria, które następnie mają swoje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych. Pistolety i podajniki stosuje się prawie we wszystkich rutynowych i bardziej skomplikowanych zabiegach. Pistolety to urządzenia do aplikacji kompomerowych wypełnień światłoutwardzalnych. Umożliwia nakładanie światłoutwardzalnych materiałów bezpośrednio do ubytku. Podajnik będzie nieocenioną pomocą w trakcie pracy oraz elementem dekoracyjnym gabinetu. Doskonale nadaje się do przechowywania i pobierania serwet dla pacjenta. Dostępne w naszym asortymencie urządzenia pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 29,00 zł - 676,00 zł

Produkty: 16

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Pistolet typ 25 1:1

Cena 306,00 zł Brutto

Jakie zastosowanie mają podajniki stomatologiczne?

Leczenie stomatologiczne wymaga stosowania jednocześnie wielu elementów składowych, szerokiego instrumentarium. Jednym z urządzeń jest także podajnik stomatologiczny, który jest praktycznym i estetycznym urządzeniem m.in. do wałeczków stomatologicznych z wysuwaną szufladką, aplikatorów czy serwet stomatologicznych. Zapobiega osiadaniu patologicznego aerozolu na wałeczkach czy serwetach.  Umożliwia łatwość w napełnianiu, a dzięki podajnikowi dozowanie wałeczków stało się zupełnie bezproblemowe. Podajniki do aplikatorów wykonuje się z tworzywa sztucznego, co ułatwia wygodne wyjmowanie pojedynczych aplikatorów. Aplikatory pozwalają stomatologowi na szybką i komfortową pracę, w której konieczne jest nałożenie lub przełożenie w precyzyjnych i odmierzonych ilościach określonych materiałów stomatologicznych np. wytrawiaczy, materiałów wiążących.

Jakie cechy charakterystyczne posiadają pistolety dentystyczne?

Pistolety dentystyczne w stomatologii mają zastosowanie przy aplikowaniu kompomerowych wypełnień światłoutwardzalnych czy mas wyciskowych. Zapewniają precyzyjną aplikację materiałów. Pistolety umożliwiają mieszanie oraz nakładanie mas w wybranych przez nas proporcjach. Gwarantuje to dobrą reakcję materiału podstawowego z katalizatorem, na przykład podczas mieszania silikonów stomatologicznych. Materiały o dużej gęstości mogą być w prosty sposób aplikowane nawet do trudno dostępnych ubytków, w zębach bocznych. Urządzenia są proste w obsłudze i bardzo ergonomiczne. Pistolety są łatwe do wyczyszczenia za pomocą preparatów do mycia oraz dezynfekcji instrumentów. Nadają się do sterylizacji w autoklawie.