- -52,00 zł
Masy polieterowe
W stomatologii masy wyciskowe są stosowane w wielu dziedzinach, zarówno w laboratorium protetycznym, jak i w warunkach klinicznych. Są to uniwersalne materiały wyciskowe, które występują w różnych konsystencjach i w zależności od tego mają różne zastosowania, od pojedynczych koron po złożone uzupełnienia protetyczne. Masy polieterowe składają się z bazy i katalizatora. Przeznaczone są do automatycznego mieszania i stosowania techniki jednowarstwowej. Dzięki nim proces pozyskiwania wycisków jest znacznie szybszy i łatwiejszy. Masy polieterowe charakteryzuje duża dokładność, wyjątkowa stabilność wymiarów przez dłuższy czas. Dostępne w naszym asortymencie masy polieterowe pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wysokiej jakości masy polieterowe znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 24
- -81,00 zł
Chwilowo niedostępne
Impregum Penta Super Quick Heavy Body/Light Body - Zestaw...
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Impregum Penta, zestaw wprowadzający do Pentamix 3
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Impregum Super Quick Penta Heavy Body - uzupełnienie
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Impregum Penta Soft, zestaw wprowadzający do Pentamix 3
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Impregum Penta Super Quick Medium Body - Zestaw Startowy
Chwilowo niedostępne
Charakterystyka mas polieterowych
Materiały polieterowe cechują się mniejszymi niż silikony kondensacyjne zmianami objętości, krótkim czasem pracy oraz, co szczególnie istotne w implantoprotetyce, dużą sztywnością po związaniu. Mają też dużą lepkość oraz silnie przylegają do podłoża. W zetknięciu z błoną śluzową powodują lekkie pieczenie i mają nieprzyjemny smak. Składają się one z bazy i katalizatora. Pasta podstawowa zawiera polieter o niskiej masie cząsteczkowej, zawierający wolne reszty iminowo-etylowe, plastyfikator, wypełniacz. Pasta katalityczna zawiera organiczny ester kwasu sulfonowego, plastyfikator, wypełniacz. Odpowiednia konsystencja sprawia, że materiał dostaje się w każdą szczelinę i idealnie odwzorowuje kształt zębów oraz przylegających do nich tkanek. Wyciski wykonane masą polieterową przechowywane w kontakcie z wodą chłoną ją aż do uzyskania nasycenia. Wyciski te nie powinny być przechowywane w wodzie, po wyjęciu z jamy ustnej należy je zdezynfekować, opłukać i osuszyć.
Zalety i wady mas poliestrowych
Masy polieterowe mają doskonałe właściwości hydrofilne, dzięki nim możliwe jest dokładne odwzorowanie pola protetycznego. Wyciski mogą być platerowane srebrem, ze względu na dużą wytrzymałość można odlać z nich kilka modeli. Charakteryzują się stabilnością wymiarów, są najmniej kurczliwe wśród wszystkich mas elastycznych, o doskonałych właściwościach odwzorowujących. Możliwe jest wykonywanie nie tylko pełnych wycisków, ale również takich wykonywanych na potrzeby pojedynczych koron, implantów, wkładów lub nakładów oraz mostów. Duża sztywność mas polieterowch jest w wielu przypadkach przyczyną trudności wyjęcia z jamy ustnej. Z tego samego powodu może dojść do odłamania zębów podczas uwalniania modelu gipsowego. Dlatego zaleca się pobieranie wycisku na łyżce, w której rezerwuje się 4 mm miejsca na masę wyciskową.