Lista produktów marki Kulzer

Oferta produktowa Kulzer

Oferta obejmuje szeroką gamę produktów dentystycznych zapewniających optymalną pracę gabinetów oraz klinik stomatologicznych w zakresie stomatologii estetycznej, ochrony zębów, protetyki, periodontologii i stomatologii cyfrowej. Firma specjalizuje się w polimerach, materiałach kompozytowych do adhezyjnych wypełnień oraz masach wyciskowych. Obecnie w ponad 26 lokalizacjach, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Heraeus Kulzer w zakresie dostarczanych produktów, kładąc silny nacisk na jakość oraz serwis. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Charisma, Gluma2bond, Variotime czy HeraCeram. Producent oferuje produkty takie jak: systemy do licowania, materiały kompozytowe, żywice dentystyczne czy masy wyciskowe.

Produkty: 167

Kulzer

Kulzer jest jedną z wiodących na świecie firm dentystycznych z siedzibą w Hanau w Niemczech. Firma jest częścią japońskiej grupy Mitsui Chemicals od lipca 2013 r. Mitsui Chemicals, Inc. Wszystko zaczęło się od pierwszego na świecie utwardzanego termicznie akrylu protetycznego Paladon. W ponad 80-letniej historii firmy Kulzer dostarcza stomatologom i technikom dentystycznym innowacyjne materiały oraz doskonałe rozwiązania. Misją firmy jest zapewnienie Klientom najlepszych możliwych rozwiązań, aby mogli przywrócić zdrowie i dobre samopoczucie swoich pacjentów w bezpieczny, wygodniejszy oraz bardziej opłacalny sposób.

Jakie są najczęściej wybierane produkty Kulzer ? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Heraeus Kulzer możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Charisma Classic oraz Oxasil Soft Putty. Charisma Classic to światłoutwardzalny, mikrohybrydowy kompozyt zawierający wypełniacz Microglass drugiej generacji, powodujący, że widoczny rezultat jest zawsze rezultatem końcowym. Ze względu na optymalne dopasowanie współczynników załamania światła systemu macierzy i wypełniacza nowa technologia pozwala na uzyskanie wewnętrznego blasku koloru oraz do 56% łatwiejsze dopasowanie kolorów. Oxasil Soft Putty to nowoczesny elastomerowy materiał wyciskowy na bazie silikonu. Charakteryzuje się ulepszonymi właściwościami jak na przykład przedłużoną stabilnością wymiarową oraz przyjemnym, miętowym smakiem. Stosowany do wszystkich rodzajów odcisków palców: korony, mosty, inlay, olany.