Lista produktów marki COLTENE

Oferta produktowa COLTENE

Oferta obejmuje szereg produktów i materiałów dentystycznych zapewniających skuteczną i  optymalną pracę gabinetów, klinik czy laboratoriów stomatologicznych podczas wykonywanych pracach oraz zabiegach. Są to m.in. produkty z zakresu endodoncji do opracowania kanałów korzeniowych pilnikami i płynami do płukania, obturacje i systemy wkładów. Kolejna grupa obejmuje tymczasowe i trwałe materiały wypełniające, a także systemy klejące czy lampy polimeryzacycyjne. Protetyka oferuje masy wyciskowe do kondensacji oraz sieciowania addycyjnego. Asortyment uzupełniają segmenty pomocy zabiegowej, kontroli infekcji i narzędzi obrotowych. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Coltosol F, Affinis czy Speedex.

Produkty: 32

COLTENE

Firma Coltene powstała w 1963 roku. Jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów eksploatacyjnych oraz sprzętu małogabarytowego do zastosowań w leczeniu stomatologicznym. Firma oferuje szeroką gamę produktów, obejmującą sześć segmentów – co zapewnia rozwiązania dla prawie wszystkich zabiegów stomatologicznych. W 1990 r. szwajcarska firma Coltène AG połączyła siły z amerykańską firmą Whaledent Inc. założoną w 1956 r. w Nowym Jorku producentem technicznych materiałów dentystycznych. Dentyści i laboratoria dentystyczne na całym świecie polegają na produktach firmy w zakresie terapii opartych na implantach i rekonstrukcji zębów, a także terapii tradycyjnych. COLTENE posiada najnowocześniejsze zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i na Węgrzech. 

Jakie są najczęściej wybierane produkty COLTENE? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Coltene możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Affinis Putty Soft oraz Coltosol F. Affinis Putty Soft to masa a-silikonowa o unikalnych właściwościach do sterylizacji w autoklawie Doskonałe właściwości masy związane są z doskonałym powinowactwem masy do drugiej warstwy korekty „light regular body” z wilgotną tkanką w jamie ustnej Dzięki tym cechom oraz optymalnej płynności pozwala na wykonanie wycisków, w których nie występuje problem pęcherzyków powietrza ani marginalnych zniekształceń. Coltosol F to tymczasowy materiał do wypełnień ubytków wszystkich typów oraz do tymczasowego wypełniania kanałów korzeniowych. Zapewnia łatwe nakładanie i modelowanie w ubytku oraz widoczność na zdjęciach RTG.