Orotol Plus koncentrat 2,5l
Orotol Plus koncentrat 2,5l
Orotol Plus koncentrat 2,5l
Orotol Plus koncentrat 2,5l
darmowa dostawa
od 500 zł
ISO 9001
i iso 13845
produkty od
zaufanych dostawców

Orotol Plus koncentrat 2,5l

Koncentrat do jednoczesnej dezynfekcji, odwaniania, czyszczenia i pielęgnacji systemów ssących oraz spluwaczek.

Opakowanie: butelka 2,5 l
241,00 zł 199,00 zł
-17%
Zniżka 42,00 zł
Oferta 1:
199,00 zł
Kupując 1 oszczędzasz 17%

Orotol plus to koncentrat do jednoczesnej dezynfekcji, dezodoryzowania, czyszczenia i pielęgnacji systemów ssących i spluwaczek stosowanych w gabinetach stomatologicznych, a także do wszelkiego rodzaju separatorów amalgamatu. Aplikacja powinna odbywać się po zakończeniu pracy, w przypadku większego obciążenia 2 x dziennie (w południe i wieczorem).

Orotol Plus to wysoko skoncentrowany preparat dezynfekujący, dedykowany do kompleksowej pielęgnacji i ochrony systemów ssących i spluwaczek w gabinetach stomatologicznych, a także wszelkiego rodzaju separatorów amalgamatu. Jego unikalna formuła za...

Czytaj więcej +

Orotol plus to koncentrat do jednoczesnej dezynfekcji, dezodoryzowania, czyszczenia i pielęgnacji systemów ssących i spluwaczek stosowanych w gabinetach stomatologicznych, a także do wszelkiego rodzaju separatorów amalgamatu. Aplikacja powinna odbywać się po zakończeniu pracy, w przypadku większego obciążenia 2 x dziennie (w południe i wieczorem).

Orotol Plus to wysoko skoncentrowany preparat dezynfekujący, dedykowany do kompleksowej pielęgnacji i ochrony systemów ssących i spluwaczek w gabinetach stomatologicznych, a także wszelkiego rodzaju separatorów amalgamatu. Jego unikalna formuła zapewnia jednoczesną dezynfekcję, dezodoryzację, czyszczenie oraz pielęgnację, stanowiąc kluczowy element w utrzymaniu wysokich standardów higieny w praktyce dentystycznej. Opracowany z myślą o potrzebach profesjonalistów, Orotol Plus stanowi niezbędne narzędzie w codziennej pracy, gwarantując skuteczną ochronę przed szerokim spektrum mikroorganizmów. Aplikacja powinna odbywać się po zakończeniu pracy, w przypadku większego obciążenia 2 x dziennie (w południe i wieczorem).

Spektrum działania Orotol Plus koncentrat 2,5l:

 • Rozpuszcza biofilm oraz zapobiega tworzeniu się złogów z krwi i białka
 • Sprawdzony zgodnie z normami EN 13727, EN 13624, EN 14348, EN 14476, EN 14561, EN 14562, EN 14563

Zalety Orotol Plus:

 • Szerokie spektrum działania: Orotol Plus wykazuje aktywność bakteriobójczą, drożdżakobójczą, grzybobójczą oraz wirusobójczą, skutecznie rozpuszczając biofilm i zapobiegając tworzeniu się złogów z krwi i białka.
 • Długofalowa ochrona: Dzięki swojej zaawansowanej formule, preparat zapewnia długotrwałą ochronę, na którą mikroorganizmy nie uodparniają się.
 • Brak uszkodzeń urządzeń: Składniki czyszczące i dezynfekujące nie pienią się, co zapewnia dokładną pielęgnację bez ryzyka uszkodzeń czyszczonych powierzchni i urządzeń
 • Bezpieczeństwo dla środowiska: Formuła preparatu jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego.
 • Ekonomia stosowania: Koncentrat umożliwia przygotowanie efektywnego roztworu dezynfekcyjnego, minimalizując koszty i optymalizując zużycie.
 • Wszechstronność zastosowania: Orotol Plus jest rekomendowany nie tylko do dezynfekcji i czyszczenia, ale również do dezodoryzacji i pielęgnacji, co czyni go niezastąpionym produktem w codziennej pracy gabinetu stomatologicznego.
 • Prostota stosowania: Procedura przygotowania roztworu jest szybka i intuicyjna, co pozwala na łatwą integrację z codziennymi rutynami pracy.

Cechy Orotol Plus:

 • Zwiększona głębokość polimeryzacji: Pozwala na szybką aplikację w dużych porcjach, co znacząco skraca czas niezbędny na pielęgnację systemów ssących.
 • Niepieniąca się formuła: Zapewnia dokładne czyszczenie bez ryzyka pozostawiania resztek piany, co jest szczególnie istotne w delikatnych systemach ssących.
 • Działanie antybiofilmowe: Skutecznie rozpuszcza biofilm i zapobiega tworzeniu się złogów z krwi i białka, utrzymując systemy ssące w idealnym stanie.
 • Długotrwała ochrona: Stosowanie Orotol Plus gwarantuje długotrwałą ochronę przed patogenami, co jest nieocenione w zapobieganiu infekcjom krzyżowym.
 • Zgodność z normami europejskimi: Produkt został sprawdzony i zatwierdzony zgodnie z szeregiem norm, takich jak EN 13727, EN 13624, co stanowi o jego wysokiej efektywności i bezpieczeństwie stosowania.

Zastosowanie koncentratu Orotol Plus:

Orotol Plus jest przeznaczony do codziennego stosowania w gabinetach stomatologicznych. Dla zapewnienia maksymalnej efektywności zaleca się aplikację dwuprocentowego roztworu, który pozostawiony w systemie przez noc skutecznie zapobiega tworzeniu się biofilmu i osadzania bakterii. Dawkowanie preparatu jest niezwykle proste dzięki dołączonej miarce, co umożliwia szybkie przygotowanie roztworu. Orotol Plus zalecany jest do stosowania zarówno po zakończeniu pracy, jak i – w przypadku większego obciążenia – dwa razy dziennie, co umożliwia utrzymanie nieprzerwanej higieny i ochrony przed patogenami.Jeśli czyszczenie aparatury odbywa się tylko raz dziennie, zaleca się przeprowadzenie tej czynności wieczorem, po zakończeniu przyjmowania pacjentów. W przypadku, gdy spluwaczka wymaga dodatkowego czyszczenia, należy ją wyczyścić i zdezynfekować przy użyciu preparatu Orotol® Plus. Aby uzyskać więcej informacji i wskazówek, zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi online materiałami dotyczącymi produktu.

Zaleca się przepłukanie systemu ssącego zimną wodą, aby zapewnić usuwanie resztek tkanek i płynów. W celu zwiększenia efektywności, po zabiegach chirurgicznych zaleca się dodatkowe płukanie aparatury roztworem Orotol Plus. Takie działanie pozwala na szybką eliminację ewentualnych zanieczyszczeń i zapewnienie optymalnego stanu higienicznego. Do aparatury ssącej i spluwaczki nie wolno stosować żadnych środków pieniących. 

Sposób użycia koncentratu Orotol Plus:

Instrukcje stosowania podkreślają znaczenie przygotowania roztworu w systemie pielęgnacyjnym, podając dokładne kroki, jakie należy podjąć, aby zapewnić maksymalną skuteczność. 

 • W celu czyszczenia wstępnego: odessać 2 litry wody
 • Przygotowanie roztworu w systemie pielęgnacyjnym
 • Dla jednego unitu zabiegowego: dopełnić 20 ml (1 nakrętkę) preparatu zimną wodą do 1 litra i wymieszać (w przypadku 2 unitów zabiegowych – podwójna ilość)
 • Założyć węże ssące do systemu pielęgnacyjnego i odessać roztwór
 • Przygotować kolejny 1 litr roztworu i rozdzielić na maksymalnie cztery spluwaczki
 • Pozostawić na minimum 1 godzinę lub na noc
 • Po upływie czasu działania/następnego dnia rano odessać 2 l wody

Orotol Plus koncentrat dostępny jest w opakowaniu zawierającym butelkę 2,5 l.

Czytaj mniej -

Wybierz wariant oraz ilość

Orotol Plus koncentrat 2,5l
241,00 zł 199,00 zł -17%
Ilość maksymalna
rabaty na duże zamówienia!
Uzupełnij koszyk i prześlij zamówienie do naszego konsultanta, który je zweryfikuje i przydzieli specjalne rabaty!
Możesz również pominąć ten krok i zrealizować od razu.