Lista produktów marki Septodont

Oferta produktowa SEPTODONT

Oferuje szeroką linię produktów dentystycznych zapewniających skuteczną pracę gabinetów i klinik stomatologicznych podczas wykonywanych zabiegów. Poczynając od ampułek ze środkami do znieczulenia miejscowego, żeli do znieczuleń miejscowych, igieł dentystycznych, przez proszki i pasty wypełniające, aż po innowacyjne rozwiązania stomatologii odtwórczej. Obecnie w ponad 150 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Poldent w zakresie dostarczanych produktów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Septoject, Biodentine, Detartrine czy SeptoDiamond. Producent oferuje produkty takie jak igły do inekcji, opatrunki do leczenia stanów zapalnych, pasty polerskie czy krążki do ostatecznego opracowywania wypełnień.

Produkty: 75

SEPTODONT

Firma Septodont została założona w 1932 roku, zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją szerokiej gamy najwyższej jakości produktów dla stomatologów. Firma cieszy się ponad 85-letnim doświadczeniem i spełnia rygorystyczne standardy kodeksów aptecznych, w Europie, Japonii i USA. Septodont jest dziś światowym liderem w dziedzinie znieczulenia stomatologicznego. Oprócz znieczulenia dentystycznego Septodont inwestuje również w badania i rozwój w kierunku bioaktywnych i biokompatybilnych rozwiązań terapeutycznych, co doprowadziło do wprowadzenia Biodentine i Bioroot RCS, dwóch produktów opartych na technologii ABS (Active Biosilicate Technology). Celem Septodont jest wprowadzanie na rynek nowych produktów i powiązanych z nimi usług, które przyczynią się do rozwoju stomatologii. 

Jakie są najczęściej wybierane produkty SEPTODONT? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy SEPTODONT możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Biodentine oraz Igły Septoject. Biodentine to bioaktywny substytut zębiny w postaci proszku i płynu. Materiał zapewnia optymalne właściwości wpływające na wyjątkową efektywność kliniczną. Ma uniwersalne zastosowanie: zabiegi endodontyczne i procedury stomatologii odtwórczej. Dzięki bezpośredniemu wiązaniu kompozytu zapewnia dużą oszczędność czasu. Igły do karpul Septoject to sterylne, silikonowane igły dentystyczne do jednorazowego użytku, do rutynowego podawania miejscowych środków znieczulających. Starannie wyszlifowany skos zapewnia mniejsze odchylenie igły i większą precyzję iniekcji, a wysokiej jakości chirurgiczna stal nierdzewna zmniejsza ryzyko złamania igły.