Frezy typ Roland
Wybór dentystycznych narzędzi do frezowania lub szlifowania odgrywa ważną rolę podczas pracy technika dentystycznego w gabinecie, lub laboratorium dentystycznym. Frez CAD/CAM jest decydującym łącznikiem między frezarką a obrabianym materiałem. Najwyższej jakości frezy dentystyczne są kompatybilne ze wszystkimi typami urządzeń laboratoryjnych typu CAD/CAM. Wszystkie warstwy wierteł są wykonane z wydajnej i najwyższej jakości powłoki diamentowej, która ma długi okres trwałości z dodatkową ochroną przed korozją. Frezy dentystyczne gładko wycinają nierówności powierzchni i umożliwiają bezbłędny montaż protezy dentystycznej. Dostępne w naszym asortymencie frezy typ roland pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 2
Czym charakteryzują się frezy stosowane przez techników stomatologicznych?
Powierzchnie frezów powinny być wyposażone w duże ostre krawędzie, które pozwolą technikowi na szybkie i łatwe obrabianie materiału. Ostrze frezów zwykle ułożone są w systemie krzyżowym, który pozwala na odpowiednie łamanie wióra podczas procesu szlifowania. Frezy powinny się odznaczać mocnym połączeniem między rdzeniem a metalem. Optymalna prędkość pracy wynosi około 150.000 obr/min. Do obróbki ceramicznych elementów pierwotnych - również wykonanych z cyrkonu - opracowano narzędzia diamentowe (stożkowe i równoległe) ze specjalną powłoką do techniki frezowania. Powłoka zapewnia dobre odprowadzanie ciepła, a tym samym zmniejsza ryzyko przegrzania powierzchni ceramicznej. W przypadku obróbki ceramiki zaleca się użycie turbiny chłodzącej wodą.
Co to jest CAD/CAM?
Wraz z rozwojem technologii frezowania CAD/CAM oraz cyfrowego druku 3D znacząco wzrosła dbałość o jak najwyższą dokładność prac. Sformułowanie CAD/CAM związane jest z oprogramowaniem, które wykorzystywane jest także do projektowania, jak i zarówno do frezowania protez stomatologicznych. CAD zwane także inaczej projektowaniem wspomaganym cyfrowo określa skanowanie cyfrowe i projektowanie protez, natomiast CAM (Computer Aided Manufacturing) jest procesem cyfrowym przesyłania wykonanych modeli końcowych do urządzenia wyjściowego i wytwarzania ich poprzez frezowanie lub drukowanie 3D. Dzięki własnej frezarce, mamy możliwość uzyskać i wykorzystywać jedną z najważniejszych zalet systemu CAD/CAM, czyli powtarzalną, wysoką jakość prac protetycznych. Co więcej, szczególnie w przypadku otwartych systemów CAD/CAM, mamy możliwość frezowania indywidualnych projektów, które wymagają indywidualnego podejścia do obróbki.