Lista produktów marki EMS

Oferta produktowa EMS DENTAL

Oferta obejmuje pełną linię produktów stomatologicznych do profilatktyki zapewniających optymalną pracę gabinetów i klinik stomatologicznych. Firma EMS specjalizuje się w produktach do leczenia periodentotologicznego, piaskowania, jak również tworzenia skalerów ultradźwiękowych. Obecnie w wielu krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie EMS w zakresie dostarczanych produktów. Firma EMS stała się ekspertem w usuwaniu biofilmu za pomocą naukowo sprawdzonych metod i przełomowych produktów marki. Znana jest dzięki protokołowi GBT, urządzeniu Airflow® Prophylaxis Master, precyzyjnej końcówce do skalera PS, technologii Piezon® NO PAIN oraz innowacyjnemu piaskowi Air-Flow® PLUS.

Produkty: 46

EMS DENTAL

Firma EMS Electro Medical Systems powstała w 1981  roku. To szwajcarska firma będąca wiodącym producentem precyzyjnych urządzeń medycznych w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej. W 1983 roku EMS zaprezentowało swoje pierwsze urządzenie profilaktyczne. Dzięki systemom AIR-FLOW® i PIEZON® od tego czasu stale zmieniają się i kształtują podejście do opieki stomatologicznej. Twórcy EMS opracowali i promowali technologię piezoelektryczną do usuwania kamienia nazębnego. Dzięki precyzji oraz dokładności firma stała się jednym z liderów rynku w dziedzinie piaskowania i tworzenia skalerów ultradźwiękowych. 

Jakie są najczęściej wybierane produkty EMS ? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy EMS możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Piasek do piaskarki AIR-FLOW Plus oraz Dysza do piaskarki AIRFLOW MAX. Piasek AIR-FLOW Plus to piasek, który usuwa biofilm i świeży kamień w sposób minimalnie inwazyjny z wszelkiego rodzaju powierzchni: szkliwa, zębiny, tkanek miękkich, wypełnień, aparatów ortodontycznych lub powierzchni implantów. Jego cząstki na bazie erytrytolu to wyjątkowe wskazanie do stosowania zarówno nad-, jak i poddziąsłowo. Dysza do piaskarki AIRFLOW MAX umożliwia wodzie i cząsteczkom piasku AIR-FLOW PLUS przemieszczanie się w wysoce zorganizowany sposób po prostym torze, eliminując niepożądane turbulencje i chaotyczne ruchy. Bardzo precyzyjny, laminarny strumień pozostaje pod całkowitą kontrolą operatora, docierając do powierzchni zabiegowej w dokładnej, skoncentrowanej oraz liniowej wiązce, redukując przy tym emisję aerozolu.