Lista produktów marki Pentron

Oferta produktowa PENTRON

Oferta obejmuje szereg produktów, materiałów stomatologicznych oraz protetycznych zapewniających skuteczną i optymalną pracę gabinetów, klinik czy laboratoriów stomatologicznych podczas wykonywanych pracach oraz zabiegach. Firma specjalizuje się w produktach takich jak płynny kompozyty, system wiążące typu total etch i pełną linię mas wyciskowych. Nowszymi produktami firmy są cementy do licówek, płynna zębina, samotrawiący materiał adhezyjny bez rozpuszczalnika czy materiały do odbudowy zrębu oraz wkłady. Obecnie w wielu krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Pentron w zakresie dostarczanych produktów, kładąc silny nacisk na jakość materiałów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się wkłady FibreKleer, Breeze, Cement-It, Build-IT czy Bond-1.

Produkty: 21

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Artiste strzykawka

Cena 82,00 zł

PENTRON

Firma Pentron powstała w 1967 roku. Pentron jest producentem materiałów stomatologicznych oraz protetycznych. Firma Pentron rozpoczęła swoją działalność jako firma ze sprzedażą bezpośrednią, a w 2012 roku zmieniła charakter działalności i teraz sprzedaż odbywa się przez sieć handlowców. Partnerstwo ze sprzedawcami umożliwia firmie lepszą obsługę klientów, oszczędność czasu specjalistów poprzez możliwość zamawiania wszystkich produktów stomatologicznych w jednym miejscu. Dzięki fuzji i wspólnej filozofii „wartość ponad cenę”,  firmy SpofaDental oraz Pentron pragną jeszcze bardziej docierać do miejsc pracy specjalistów, co sprawiłoby możliwość personalizacji materiałów i produktów wykorzystywanych w gabinetach.

Jakie są najczęściej wybierane produkty PENTRON? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Pentron możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Breeze oraz Build-IT. Breeze jest samoadhezyjnym cementem kompozytowym, przeznaczonym do osadzania koron, mostów oraz wkładów i nakładów, który ułatwia i przyspiesza proces cementowania dzięki eliminacji etapów wytrawiania, aplikacji systemu wiążącego oraz mieszania ręcznego. Materiał zapewnia maksymalną retencję. Build-IT to materiał do odbudowy zrębu koron. Materiał można ciąć jak zębinę, zawiera fluor, posiada podwójny mechanizm utwardzania i jest widoczny na zdjęciach RTG. Dodatek specjalnie przygotowanych włókien szklanych zwiększa wytrzymałość na ściskanie, która osiąga nadzwyczajne wartości 280 MPa.