Lista produktów marki Carl Martin

Oferta produktów CARL MARTIN

Carl Martin oferuje szereg produktów oraz instrumentów dentystycznych zapewniających optymalną pracę gabinetów i klinik stomatologicznych. Obejmują produkty z zakresu ortodoncji, protetyki, periodontologii, stomatologii zachowawczej i sterylizacji. Są to m.in. luksatory, skalpele, igłotrzymacze, nożyczki raspatory, pęsety, a także wiele innych produktów. Obecnie w wielu krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie CARL MARTIN GmbH w zakresie dostarczanych instrumentów, nowych innowacji oraz serwisu. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się sondy periodontologiczne, dźwignie do korzeni, strzykawki do karpul czy kleszcze do usuwania koron.

Produkty: 122

CARL MARTIN

Firma CARL MARTIN GmbH została założona w 1916 roku. Jest producentem wysokiej jakości instrumentów stomatologicznych. Posiada ponad 100-letnie doświadczenie w dziedzinie surowców, rozwoju i przetwarzania, dzięki czemu jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym klinikom, gabinetom czy laboratoriom stomatologicznym. Zapewnia szeroki wybór ponad 2500 instrumentów, począwszy od łyżek wyciskowych po różne strzykawki z kartridżami. Firma oferuje możliwość personalizacji, dużą część przyrządów można znakować laserowo własnym logo lub indywidualnymi oznaczeniami. Produkuje wyłącznie instrumenty wielokrotnego użytku i nadające się do ponownej sterylizacji. Z tego powodu uważnie trzymają się aktualnych wytycznych dotyczących walidacji.

Jakie są najczęściej wybierane produkty CARL MARTIN ? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy CARL MARTIN GmbH możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Sonda periodontologiczna oraz Strzykawka metalowa karpula Carl Martin. Sonda to narzędzie przeznaczone do wykonywania pomiaru głębokości kieszonki przyzębnej. Wykonana z wysokiej jakości stali chirurgicznej, zapewnia maksymalne zabezpieczenie tkanki przyzębia przed traumatyzacją, wyznacza pomiar głębokości kieszonki dziąsłowej, umożliwia ocenę wrażliwości tkanek i kontrolę wypełnień oraz precyzyjne diagnozuje stan ozębnej. Strzykawka metalowa karpula Carl Martin z trzema haczykami aspiracyjnymi i automatycznym zasysaniem, o pojemności 1.8 ml z uchwytem poprzecznym i kołem oraz końcówką do aspiracji w kształcie spirali. Odpowiednia do wszystkich rodzajów ampułek z tłokiem 1.8 ml z gwintem metrycznym.